پذیرش بیت‌ کوین به عنوان روش پرداخت توسط انتشارات Netzmedien

پذیرش بیت‌ کوین به عنوان روش پرداخت توسط انتشارات Netzmedien
خلاصه اخبار

Netzmedien که یک شرکت بزرگ مطبوعاتی در سوئیس است قصد دارد با پذیرش ریسک نوسانات بیت‌کوین استفاده از این رمزارز را آغاز کند. در حالی که اغلب کسب و کار‌هایی که رمزارزها را پذیرش می‌کنند با تبدیل آنی رمزارزها به ارز فیات سعی در مقابله با نوسانات این حوزه دارند، این شرکت قصد دارد رمزارزها را برای مدت طولانی‌تری نگه‌داری کند تا احتمالا در قیمت‌های بالاتری دارایی‌های دیجیتالی خود را به ارز فیات تبدیل کند. این شرکت همچنین در نظر دارد دستمزد کارکنان خود را با استفاده از بیت‌کوین پرداخت کند.

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت، انتشارات Netzmedien AG در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که پرداخت دستمزد‌های کارکنان خود را با استفاده از بیت‌کوین آغاز خواهد کرد. این تصمیم به دنبال برنامه‌ی تبدیل نیمی از دارایی‌های این شرکت به رمزارزها، پیگیری می‌شود. با نزدیک شدن زمان اجرای برنامه‌ی تبدیل دارایی‌های ارزهای فیات به رمزارزها، مدیران ارشد این شرکت به کارمندان خود پیشنهاد دادند که روش پرداخت دستمزد خود را از میان روش‌های پرداخت با استفاده از بیت‌کوین(Bitcoin) و فرانک سوئیس(Swiss Franc) انتخاب کنند. پس از اجرای رای‌گیری، بیت‌کوین به عنوان برنده معرفی شد.

هاینریش مایر(Heinrich Meyer)، مدیر ارشد Netzmedien اعلام کرد که در اواسط ۲۰۱۹ پذیرش بیت‌کوین را در نشریات خود آغاز خواهند کرد، نشریات اشاره شده ۸ مجله‌ی مرتبط در حوزه‌ی تکنولوژی و یک وب‌سایت کامل را شامل می‌شوند. او با اشاره به تمایل کارکنان این شرکت در دریافت مستمریشان با استفاده از بیت‌کوین، دیدگاه مثبت خود را نسبت به رمزارزها ابراز کرد.

مایر گفت: «آن‌ها قادر به نگه‌داری و یا فروش بیت‌کوین در قیمت‌های بالاتر خواهند بود.»


اعتقاد به حوزه‌ی رمزارز یا ریسک‌پذیری بالا؟

دیدگاه خوشبینانه‌ی مدیرعامل این شرکت نسبت به رمزارزها پس از سقوط بزرگ بازار رمزارزی اظهار می‌شود، در این رویداد بازار نوظهور رمزارزی یک سوم ارزش خود را در مدت زمان ۱ سال از دست داد. قیمت بیت‌کوین تا پایان سال ۲۰۱۸ بیش از ۷۰ درصد کاهش یافته است. با این وجود، در سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۹، روند بازار رمزارزی صعودی ارزیابی می‌شود. در طی زمان اشاره شده، قیمت بیت‌کوین نسبت به مینیمم قیمت خود در سطح ۳۱۰۰ دلار، ۱۳ درصد افزایش یافته است. به همین دلیل بسیاری معتقدند که بیت‌کوین پیش از آغاز روند صعودی کمترین سطح قیمتی را تجربه کرده است.

با این وجود نوسانات قیمت رمزارزها، Netzmedien را منصرف نکرد. بر اساس اظهارات مارک لندیس(Marc Landis)، سردبیر این نشریه، به دلیل پذیرش بیت‌کوین در برخی از بزرگترین شرکت‌های کشور سوئیس، این رمزارز در حال تبدیل به یک روش پرداخت مناسب است. وی افزود:

SBB و Digitec Galaxus مثال‌های مناسبی هستند. آن‌ها هم‌اکنون بیت‌کوین را پذیرش می‌کنند. همچنین، هتل بزرگ(Dolder) در هفته‌ی گذشته اعلام کرد که بیت‌کوین را برای پرداخت هزینه‌ها پذیرش می‌کند. من معتقدم هزاران شرکت از این روند پیروی خواهند کرد.
Marc Landis

با این وجود، به‌نظر می‌رسد Netzmedien برخلاف دیگر شرکت‌ها و به صورت یک شرکت سرمایه‌گذار وارد بازار بیت‌کوین شده است. این شرکت رمزارزها را با هدف سرمایه‌گذاری نگه‌داری می‌کند و انتظار دارد در سطح قیمت بالاتری این دارایی‌ها را به ارز فیات تبدیل کند. معمولا، فروشگاه‌های آنلاین پرداخت‌های بیت‌کوین را با استفاده از یک واسط ارائه‌دهنده‌ی خدمات پرداخت همانند BitPay و Coinify به‌طور همزمان به ارز فیات تبدیل می‌کنند. Netzmedien برخلاف این شرکت‌ها قصد دارد ریسک ناشی از نوسانات قیمت بیت‌کوین را بپذیرد.


فابیان پاشل(Fabian Pöschl)، دستیار سردبیر ارشد در Netzmedien با استدلال دشواری معامله با ارزهای فیات، به نفع رمزارزها رای داده است.

وی افزود: «زمانی که می‌توانم دارایی‌ام را به صورت رمزارز و در تلفن همراهم نگه‎داری کنم، چرا باید فرانک سوئیس را به‌همراه خود حمل کنم.»


ارائه‌ی انتخاب‌های رمزارزی بیشتر به کارکنان

Netzmedien تایید کرد که سبد سرمایه‌گذاری رمزارزی خود را متنوع خواهد کرد. این به معنی آن است که کارکنان این شرکت قادر خواهند بود دارایی رمزارزی مورد علاقه‌ی خود را به عنوان دستمزد انتخاب کنند.

در اطلاعیه‌ی این شرکت می‌خوانیم:

ما قصد داریم در آینده به آن‌ها انتخاب‌های بیشتری از میان رمزارزهای گوناگون بدهیم. بنابراین آن‌ها بزودی قادر خواهند بود از میان رمزارزهای Bitcoin، Ethereum، BitCoen و Jesus Coin انتخاب کنند.
Netzmedien Announce

نظر شما در ارتباط با رویکرد Netzmedien در پذیرش رمزارزها و نیز پرداخت رمزارزی به کارکنان خود چیست؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

منبع: کوینیت