پتروشیمی‌ها میان آسیب‌دیدگان بارندگی اخیر ماهشهر غذای گرم توزیع کردند

پتروشیمی‌ها میان آسیب‌دیدگان بارندگی اخیر ماهشهر غذای گرم توزیع کردند

به گزارش سیگنال به نقل از شانا،

به گزارش شانا به نقل از شورای راهبردی شرکت‌های منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، به دلیل آبگرفتگی مناطق مسکونی شهرستان بندرماهشهر و اختلال در تردد و زندگی عادی شهروندان در این مناطق، طبخ و توزیع غذای گرم و جیره خشک به تصویب این شورا رسید.

توزیع این اقلام به نسبت تعداد خانواده‌ها و مناطق درگیر آبگرفتگی بین نقاط مختلف توزیع شده است. شهر بندر امام خمینی (ره)، شهر چمران، کمپ یحیی خان و شهرک شهید رجایی از بخش‌های عمده درگیر سیل هستند.

این کمک‌ها از روز دوشنبه (10 آذرماه) با توزیع 10 هزار بسته جیره غذایی خشک و 60 هزار بطری آب معدنی و از سه شنبه عصر نیز طبخ و توزیع غذای گرم آغاز شد. نخستین وعده غذای گرم شب گذشته به تعداد 2 هزار پرس و از امروز (چهارشنبه 12 آذرماه) به‌صورت روزانه 10 هزار پرس غذای گرم (5 هزار برای هر وعده ناهار و شام) میان خانه‌های درگیر آبگرفتگی توزیع می‌شود.

این کمک‌ها از محل اعتبارات شورای راهبردی شرکت‌های منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی تامین و توزیع آنها با هماهنگی قرارگاه‌های مرکزی سپاه پاسداران و بخشداری‌های مربوطه در شهرهای مختلف و از سوی بسیج و گروه‌های جهادی انجام می‌شود.

در روزهای اخیر، در این شهرستان بیش از 170 میلیمتر باران باریده، در صورتی که میانگین بارندگی سالانه در این شهرستان کمتر از این مقدار است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.