پایبندی اوپک و متحدانش به توافق کاهش تولید نفت به 200 درصد رسید

پایبندی اوپک و متحدانش به توافق کاهش تولید نفت به 200 درصد رسید
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، اوپک و متحدان غیر عضو آن در قرارداد کاهش تولید در سپتامبر به نرخ بالای 200 درصد در تعهد به این قرارداد رسیدند که دلیل اصلی آن حمله های ماه گذشته به تاسیسات نفت بزرگترین تولید کننده نفت اوپک بود.  عربستان سعودی ماه گذشته شاهد یک حمله بی […]

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، اوپک و متحدان غیر عضو آن در قرارداد کاهش تولید در سپتامبر به نرخ بالای 200 درصد در تعهد به این قرارداد رسیدند که دلیل اصلی آن حمله های ماه گذشته به تاسیسات نفت بزرگترین تولید کننده نفت اوپک بود.

 عربستان سعودی ماه گذشته شاهد یک حمله بی سابقه به تاسیسات نفتی خود بود که 5.7 میلیون بشکه در روز معادل 5 درصد عرضه جهانی نفت را متوقف کرد.

 به گفته منابع ثانویه در اوپک، کل تولید نفت اوپک در ماه سپتامبر به خاطر این حمله ها 1.318 میلیون بشکه در روز نسبت به ماه اوت کاهش یافت و به 28.491 میلیون بشکه در روز رسید.

این رقم که هفته گذشته توسط اوپک منتشر شد بسیار نزدیک به بررسی پلتس در هفته گذشته است که اعلام کرد اوپک 28.25 میلیون بشکه در روز در ماه گذشته نفت تولید کرده که 1.48 میلیون بشکه کمتر از ماه اوت است، این یعنی سریعترین کاهش ماهانه در 17 سال گذشته.

 طبق منابع اوپک، تولید در عربستان سعودی در ماه سپتامبر 1.28 میلیون بشکه در روز کاهش یافت و به 8.564 میلیون بشکه در روز رسید. ولی طبق گزارش خود عربستان به اوپک ،تولید این کشور تنها 660 هزار بشکه در سپتامبر نسبت به ماه اوت پایین آمده و 9.129 میلیون بشکه در روز بوده است.

 در بین سایر تولید کنندگان اوپک، عراق و نیجریه که از قرارداد اوپک تبعیت نمی کردند، ماه گذشته تولید خود را پایین آوردند ولی هنوز هم بالاتر از هدف قرار داد تولید می کنند.

 تولید نفت خام در ایران در بحبوحه تحریم های آمریکا علیه صادرات نفت این کشور، 34 هزار بشکه در روز کاهش یافت و به 2.159 میلیون بشکه در روز رسید. تولید نفت ونزوئلا هم 82 هزار بشکه در روز و پایین آمد و به میانگین 644 هزار بشکه در روز در سپتامبر رسید.

 روسیه، بزرگترین تولید کننده غیر عضو اوپک که بخشی از این قرارداد است، شاهد کاهش تولید نفت خود در ماه سپتامبر به 11.25 میلیون بشکه در روز بود. روسیه در ماه اوت 11.29 میلیون بشکه در روز تولید کرده بود ولی این رقم هنوز هم بالاتر از سهمیه آن طبق قرارداد است. روسیه قول داده به تعهد خود نسبت به قرارداد کاهش تولید عمل کند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها