پایان نسبی قرنطینه در آلمان از ۱۹ آوریل

پایان نسبی قرنطینه در آلمان از ۱۹ آوریل
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایسنا، دولت آلمان قوانین جدید محافظتی در مقابل کرونا از جمله استفاده اجباری از ماسک در اماکن عمومی، محدودیت در تجمعات و شناسایی سریع زنجیره‌های انتقال کرونا را تهیه و تدوین کرده است تا بتواند از 19 آوریل به قرنطینه آلمان پایان داده و وارد فاز جدید بازگشت به زندگی […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایسنا، دولت آلمان قوانین جدید محافظتی در مقابل کرونا از جمله استفاده اجباری از ماسک در اماکن عمومی، محدودیت در تجمعات و شناسایی سریع زنجیره‌های انتقال کرونا را تهیه و تدوین کرده است تا بتواند از 19 آوریل به قرنطینه آلمان پایان داده و وارد فاز جدید بازگشت به زندگی عادی شوند.

در پیش‌نویس این برنامه عملیاتی که توسط وزارت کشور آلمان تدوین شده آمده است که با اجرایی شدن قوانین جدید و از سرگیری مجدد زندگی اجتماعی آلمان‌ها، تعداد ​​افرادی که یک فرد آلوده به ویروس می‌تواند آلوده کند می‌بایست کمتر از 1 نفر باشد.

مغازه‌ها و هم‌چنین مدارس در مناطق مشخص مجاز به بازگشایی و از سرگیری کار خود خواهند بود، اگرچه تمهیدات و اقدامات فاصله‌گذاری اجتماعی هم‌چنان اعمال شده و مورد توجه خواهند بود.

محدودیت‌های سختگیرانه در مرزها کمتر خواهد شد، این در حالی است که از برگزاری رویدادهای بزرگ و جشن‌ها و تجمعات خصوصی جلوگیری به عمل خواهد آمد. به محض تامین ماسک‌های محافظتی به اندازه کافی، استفاده از آن‌ها در قطار، اتوبوس، محل کار و اماکن عمومی اجباری خواهد بود.

آلمان با تعطیلی تمامی رستوران‌ها و بیشتر مغازه‌ها از 22 مارس قرنطینه شده است. آلمان با توجه به اتفاقات و شیوع ویروس کرونا در سال‌جاری با رکود اقتصادی مواجه می‌شود که سیاستگذاران آلمانی را نسبت به بازگشت آلمان‌ها به زندگی عادی حداقل به این زودی‌ها بدبین کرده است.

در این پیش‌نویس این‌گونه ذکر شده است که بازگشت زندگی اجتماعی آلمان‌ها به حالت عادی توسط مکانیسم‌های محافظتی امکان‌پذیر است که بیش از 80 درصد افرادی را که یک فرد آلوده در طی 24 ساعت گذشته با آن‌ها تماس داشته است، ردیابی و شناسایی کند. افراد آلوده و افرادی که با آن‌ها در ارتباط بوده‌اند در خانه یا هتل‌ها قرنطینه خواهند شد.

بر اساس پیش‌نویس این برنامه عملیاتی، فرض بر آن است که همه‌گیری این ویروس تا سال 2021 ادامه خواهد داشت.