پاکت خالی میوه‌فروشان در تجدید ارزیابی‌ها / پژو تسلیم شد

پاکت خالی میوه‌فروشان در تجدید ارزیابی‌ها / پژو تسلیم شد
خلاصه اخبار

سیگنال نیم‌نگاهی دارد به شطرنج بازی اهالی ساختمان میرداماد، کارتن‌سازهایی که در پی صندلی می‌گردند تا سر تعظیم آوردن پژو و پیشکش به محضر خودرویی‌ها.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز، افزایش سرمایه برای سهامداران به شیرینی قند و عسل است اما در برخی مواقع که اتفاقاً جزو تلخ‌ترین شیرینی‌های بازار بوده، موضوع قیمت‌گذاری کارشناسان بر دارایی‌های شرکت‌ها بوده که اصلاً جاده سبز و شفاف را به سنگلاخ حاشیه و سیاهی تبدیل کرده است.

از راه‌پله‌های قوه شنیده شد که اصلاً این کارشناسان از بدنه و کارکنان رسمی دادگستری و دستگاه قضا نبوده و افراد مستقلی هستند که در حوزه‌های مختلف کارشناسی کرده و در حقیقت به‌عنوان بازوهای تخصصی دادگستری در موارد مختلف از آن‌ها نظرخواهی می‌شود و نباید مُهر این قوه بنام این افراد زده شود و اگر سازمان امور مالیاتی و دیگر دستگاه‌ها از آن‌ها شاکی شوند، دستگاه قضا به‌عنوان مدعی‌العموم به این موضوع ورود خواهد کرد اما از سوی سازمان‌های دولتی تاکنون شکوائیه‌ای نسبت به این موضوع ارجاع نشده است.

اما شاید دستگاه قضا و ملاصدرانشینان باید توجه داشته باشد که این روزها بحث افزایش سرمایه شرکت‌های مشمول ماده ۱۴۱ قانون تجارت از محل مازاد تجدید ارزیابی داغ است و ارزیابی و قیمت‌گذاری املاک توسط کارشناسان رسمی دادگستری ممکن است به‌منظور خرید، فروش، ترهین نزد بانک یا هر مجموعه اقتصادی ذینفعی به‌عنوان وثیقه و یا جهت افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها نیز رونق فراوانی پیداکرده باید مواظب بود تا سهامدار متضرر نشود.

پژو تسلیم شد

خودرویی‌ها در حالی با لبخند ملیحی پیش‌فروش خودرو را امروز زدند که کمپانی‌های آلمانی، کره‌ای و حتی آمریکایی پلتفرم تولید خودرو با بدنه‌ای از جنس سنگ‌پای قزوین را به‌صورت رایگان و با مدیریت پژو فرانسه تقدیم خودروسازان ایرانی کردند که ایولا، روی ما را کم کردید. تحویلی‌های گذشته پیشکش، بازهم پیش‌فروش؟ وام‌های قرض‌اُلپس‌نده شنیده بودیم اما ماشین‌های پیش‌فروشُ اُل‌پس‌نده نشنیده بودیم.

کارتن سازی ها به دنبال صندلی

امروز یکی از کارتن‌ساز‌ها از طریق یکی از زیرمجموعه‌های خود ساز ورود به ترکیب «وبیمه» را کوک کرد تا با گرفتن یکی از صندلی‌ها، بر آواز طبل خود، بکوبد.

15روز کاری در نماد این بیمه‌ای آغازشده تا بازار ببیند که اگر در مجمع پیشرو این بیمه، شرکت مذکور بتواند صندلی‌ای از آن را تصاحب کند چه برنامه‌ریزی پشت آن بوده و پلان سهامداران جدید چگونه طرح‌ریزی می‌شود.

اما رقیبی بزرگ میردامادنشین را نباید از یاد برد که کدام طرف، یعنی بانک مرکزی یا این کارتن‌ساز می‌تواند صفحه شطرنج «وبیمه» را به نام خود کند.

فلزی که بازار را از سرخی درآورد

رونق معاملات فلزی در بورس‌کالا و رشد فولادی‌ها به‌واسطه نرخ دلار باعث شد تا سرخی این فلز، رنگ سرخ تابلو بازار را به خود بگیرد و پس از گذشت چند روز باردیگر بازار آهنگ رشد اندکی را به خود بگیرد.

معاملات مثبت و پر تقاضای گروه فولادی و مس که روز گذشته در بورس کالا رقم خورد از مهم‌ترین دلایلی بود که امروز شاهد توجه بیشتر بازار به نمادهای این گروه باشیم.