«پالایش یکم» بالاخره سودده شد/ بازگشایی از همیشه نزدیک‌تر است

«پالایش یکم» بالاخره سودده شد/ بازگشایی از همیشه نزدیک‌تر است

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاینسهیل بانی؛ با گذشت دو روز از هفته جاری، «پالایش یکم»، دومین صندوق ETF دولتی که در شهریور ماه پذیره نویسی شد، رشدی چهار درصدی رقم زد و بالاخره سودده شد. حال با احتساب 30درصد تخفیف، ارزش ذاتی این صندوق به سه درصد بالای تخفیف دولت رسید. با این حساب دارایی فردی که در زمان پذیره نویسی پنج میلیون تومان پالایش یکم خریده است، اکنون به پنج میلیون و 150هزار تومان رسیده است.

روند مثبت پالایشی‌ها از آغاز این هفته 

سهام شرکت‌های پالایش نفت تهران، اصفهان، تبریز و بندر عباس که سهام های تشکیل دهنده صندوق پالایش یکم هستند، با پیش گرفتن روندی صعودی‌ در دو روز معاملاتی گذشته، رشد ارزش این صندوق را رقم زدند.

نسبت به هفته گذشته «شتران» شش درصد، «شپنا» پنج درصد، «شبریز» یک درصد و «شبندر» و دو درصد رشد کردند.

برای دیدن تصویر در اندازه اصلی روی آن کلیک کنید

پالایش یکم

همه چیز مهیای بازگشایی پالایش یکم 

روز گذشته، حسن قالیباف اصل، رئیس سازمان بورس اوراق بهادار، درباره بازگشایی پالایش یکم توضیحاتی را بیان کرد. طبق گفته‌های وی، با توجه به سودده شدن پالایش یکم، پیشنهادی از طرف سازمان بورس به دولت مبنی بر بازگشایی این صندوق ارائه شده است که با عملی شدن این پیشنهاد، بازگشایی پالایش یکم دور از انتظار نیست. 

<!– wp:signal/reference-block {"text":"برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.”,”typeItem”:”stock”} /–>

نظرات کاربران
  • مسلم کهوری

    میخوام سهامت بفروشم لطفا راهنمای بکنید

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
شنبه
4 بهمن 1399