پالایشگاه هندی برای تعمیر و نگهداری تعطیل می‌شود

پالایشگاه هندی برای تعمیر و نگهداری تعطیل می‌شود
خلاصه اخبار

شرکت صنایع ریلاینس هند به‌مدت یک ماه یک واحد پالایش نفت خام ۳۳۰هزار بشکه‌ای را در مجموعه پالایشگاهی جامنگار برای تعمیر و نگهداری می‌بندد.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، ظرفیت این مجموعه ۶۶۰هزار بشکه در روز است. این تعطیلی از اواسط ماه ژوئن برای تعمیر و نگهداری آغاز می‌شود. این پالایشگاه غالبا محصولات پالایش شده نفتی را به بازارهای داخلی عرضه می‌کند. در ژانویه، شرکت ریلاینس یک واحد نفت خام دیگر را در این پالایشگاه ۶۶۰هزار بشکه‌ای به‌مدت چهار هفته برای تعمیرات بسته بود. مجموعه پالایشگاهی جامنگار ریلاینس بزرگ‌ترین‌ قطب پالایشگاهی جهان است و این پالایشگاه که در بخش ویژه اقتصادی آن قرار دارد، ششمین پالایشگاه بزرگ جهان با ظرفیت پالایش ۵۸۰هزار بشکه نفت خام در روز است.
اولین پالایشگاه مجموعه جامنگار در ۱۹۹۱ ساخته شد و ظرفیت آن ۶۶۰ هزار بشکه نفت در روز است. این پالایشگاه محصولات پالایش شده را به بازار داخلی می‌فروشد. پالایشگاه منطقه ویژه اقتصادی در ۲۰۰۸ اضافه شد و این مجموعه را به بزرگ‌ترین قطب پالایشگاهی نفت جهان تبدیل کرد. سال گذشته، ریلاینس ظرفیت صادرات خود را ۳۰درصد افزایش داد و به ۷۰۴هزار بشکه در روز رساند. ماه گذشته اعلام شد عربستان قصد دارد ۲۵ درصد از سهام ریلاینس را خریداری کند.آسیا بازاری خوب برای کشورهای صادرکننده نفت است. هدف آرامکو حفظ تقاضای آینده برای نفت خام عربستان است. هند یک مرکز رشد سریع تقاضا و سومین مصرف‌کننده بزرگ نفت پس از آمریکا و چین است. طی دیدار محمد بن‌ سلمان، ولیعهد عربستان از هند در ماه فوریه، عربستان طرح‌های خود را برای سرمایه‌گذاری ۱۰۰میلیارد دلاری در زیرساخت‌ها و صنعت انرژی هند علنی کرد. آرامکو سعی دارد موقعیت خود را در این کشور تقویت کند.

منبع: donya-e-eqtesad.com