پارلمان انگلیس برگزاری انتخابات زودهنگام را رد کرد

پارلمان انگلیس برگزاری انتخابات زودهنگام را رد کرد
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از اتحادیه طلا، تلاش «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس برای برگزاری انتخابات زودر پارلمانی بی‌نتیجه ماند و در حالی که دولت به ۴۳۴ رای نیاز داشت ولی فقط توانست ۲۹۸ نماینده رای موافق را بدست بیاورد. در پی تصویب طرح ممانعت از «برگزیت بی‌توافق» در مجلس عوام انگلیس، نخست‌وزیر این […]

به گزارش سیگنال به نقل از اتحادیه طلا، تلاش «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس برای برگزاری انتخابات زودر پارلمانی بی‌نتیجه ماند و در حالی که دولت به ۴۳۴ رای نیاز داشت ولی فقط توانست ۲۹۸ نماینده رای موافق را بدست بیاورد.

در پی تصویب طرح ممانعت از «برگزیت بی‌توافق» در مجلس عوام انگلیس، نخست‌وزیر این کشور اعلام کرده بود که روز ۱۵ اکتبر انتخابات زودهنگام برگزار خواهد کرد.

نخست‌وزیر انگلیس اقدام مجلس عوام در تصویب طرحی که خواستار ممانعت از برگزیت بی‌توافق است را «بسیار بد» توصیف کرده و گفت: «حالا باید سه‌شنبه ۱۵ اکتبر انتخابات برگزار شود.»

نمایندگان پارلمان انگلیس روز چهارشنبه در دومین ضربه به دولت نخست‌وزیر «بوریس جانسون» طرح ممانعت از «برگزیت بدون توافق» را به تصویب رساندند.

این دومین شکست برای آقای جانسون ظرف کمتر از ۲۴ ساعت محسوب می‌شد.  نمایندگان پارلمان انگلیس بامداد روز چهارشنبه در اولین گام از تصویب همین طرح، طرح دیگری را به تصویب رساندند که خواستار واگذاری کنترل روند «برگزیت» به نهاد قانونگذار در انگلیس است.

تصویب این طرح به معنی آن بود که بوریس جانسون ملزم خواهد بود در صورت نرسیدن به توافق با اتحادیه اروپا ضرب‌الاجل خروج از این اتحادیه را بار دیگر تمدید کند.