پاداش استخراج اتریوم در سال ۲۰۲۱ تا ده برابر کاهش خواهد یافت

پاداش استخراج اتریوم در سال ۲۰۲۱ تا ده برابر کاهش خواهد یافت
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال، جاستین دریک (Justin Drake)، یکی از فعالان پروژه‌ اتریوم ۲.۰ و محقق بنیاد اتریوم، روز ۵ جولای (۱۴ تیر) گفت که ممکن است پاداش این ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۱ تا ده برابر کاهش پیدا کند. او در ادامه، برنامه زمانی این رویداد را چنین متصور شد: زمان […]

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال، جاستین دریک (Justin Drake)، یکی از فعالان پروژه‌ اتریوم ۲.۰ و محقق بنیاد اتریوم، روز ۵ جولای (۱۴ تیر) گفت که ممکن است پاداش این ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۱ تا ده برابر کاهش پیدا کند.

او در ادامه، برنامه زمانی این رویداد را چنین متصور شد:

زمان اجرای مراحل مهم این برنامه احتمالاً این‌گونه خواهد بود (ممکن است تاریخ‌ها کاملاً اشتباه باشند): ژانویه ۲۰۲۰: راه‌اندازی زنجیره‌ی بیکن. ژوین ۲۰۲۰: اماده‌سازی لایت کلاینت اتریوم ۲.۰. نوامبر ۲۰۲۰: فورک اول اتریوم ۱ به منظور نهایی سازی اتریوم ۲.۰ (باید گفت که احتمالاً پاداش اتریوم کاهش پیدا نخواهد کرد). مارس ۲۰۲۰: اجرای فورک دوم اتریوم ۱ به منظور کاهش پاداش اتریوم تا ۱۰ برابر.

به گزارش کوین تلگراف، دریک اظهار داشت که مسایل غیرفنی وجود دارد که پیش‌بینی ان‌ها سخت است؛ به عنوان مثال، مسایلی که سبب می‌شوند به‌سرعت برای راه‌اندازی زنجیره‌ی بیکن، ۲ میلیون توکن اتر از سوی ۶۵ هزار اعتبارسنج گرو گذاری شده و یا اتریوم ۱ به سرعت به سوی دو هارد فورک اینده پیش برود.

پاداش استخراج اتریوم در سال 2021 تا ده برابر کاهش خواهد یافت

 

جاستین دریک (Justin Drake)، یکی از محققان بنیاد اتریوم و فعال در پروژه‌ی اتریوم ۲.۰

توسعه‌دهندگان اتریوم همچنین پیش‌بینی می‌کنند که تا سال ۲۰۲۱، شاردینگ به صورت کامل صورت گرفته و چندین سال نیز برای انتقال کامل اکوسیستم از الگوریتم اثبات انجام کار (PoW) به اثبات سهام، زمان نیاز خواهد بود.

اواسط ماه ژوین، دریک در تماس با توسعه‌دهندگان اصلی اتریوم اعلام کرد که مرحله‌ی اول انتقال شبکه‌ی اتریوم به اتریوم ۲.۰ احتمالاً در تاریخ ۳ ژانویه ۲۰۲۰ اتفاق خواهد افتاد. گفته می‌شود که تیم توسعه‌ی اتریوم، مشغول نوشتن جزییات کد فاز صفر هستند.

فاز صفر همان مرحله‌ی اول انتقال شبکه‌ی اتریوم از الگوریتم اجماع اثبات سهام به اثبات انجام کار بوده که در نتیجه‌ی ان، به جای ماینرها، اعتبارسنج‌ها (validator)، کار تایید بلاک را بر عهده خواهند گرفت.

طبق گزارش قبلی در روز ۲۸ ژوین (۷ تیر)، حجم تراکنش‌های روزانه‌ی اتریوم برای اولین بار از ماه می ۲۰۱۸ تاکنون، از مرز یک میلیون عبور کرد. علاوه بر ان، ارزش تراکنش‌های ماهیانه‌ی درون زنجیره‌ای اتریوم در ماه دسامبر ۲۰۱۸ رکورد زد.

به گزارش شرکت تحقیقاتی دیار در ماه می، میزان تراکنش‌های انجام‌شده در برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) اتریوم نیز در ماه اوریل به ۷۷۶,۰۰۰ مورد رسیده و رکورد جدیدی از خود به جای گذاشت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.