خودداری ویکی پدیا از دریافت کمک های ارزدیجیتال

خودداری ویکی پدیا از دریافت کمک های ارزدیجیتال

بنیاد ویکی مدیا که ویکی پدیا را پشتیبانی می کند ، اعلام کرده است که بر اساس بازخورد جامعه از پذیرش کمک های ارزدیجیتال خودداری می کند و حساب BitPay  خود را می بندد .

ویکی‌پدیا یک دایره‌المعارف آنلاین منبع باز است و BitPay یک سرویس پرداخت رمزنگاری است که به عنوان شریک از آن استفاده می‌کند.

دلیل پایان دادن به کمک های ارزهای دیجیتال رای مثبت 232 عضو یا 71 درصد از جامعه بنیاد ویکی مدیا به پروپوزالی با موضوع مصرف انرژی ، سهولت استفاده برای افراد تحریم‌شده، قرار گرفتن در معرض کلاهبرداری‌های رمزنگاری‌شده، و پایداری محیطی ست .

این مسائل نگرانی هایی را در مورد اینکه چگونه پذیرش رمزارز می تواند در درازمدت به اعتبار بنیاد آسیب برساند، ایجاد کرد.

لیزا سیتز-گروول، افسر ارشد پیشرفته، در یک به روز رسانی در اول ماه مه به پیشنهاد اصلی WMF اظهار داشت:

«بنیاد ویکی‌مدیا تصمیم گرفته است که پذیرش مستقیم ارزهای دیجیتال را به‌عنوان وسیله‌ای برای اهدای کمک‌های مالی متوقف کند […] به‌طور خاص، ما حساب بیت‌پی خود را می‌بندیم، که توانایی ما را برای پذیرش مستقیم ارز دیجیتال به‌عنوان روشی برای اهدا از بین می‌برد.»

پیشنهاد و بحث متعاقب آن نشان داد که در سال 2021 تنها حدود 130000 دلار کمک مالی به ارزهای دیجیتال انجام شده است که 0.08 درصد از کل درآمد بنیاد را تشکیل می دهد. در نتیجه، بعید است که بنیاد پس از تصمیم اخیر خود از نظر مالی آسیب ببیند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.