وینی لینگهام: شرایط نزولی بازار بیت‌کوین با عبور از سطح ۶۲۰۰ دلاری به پایان خواهد رسید

وینی لینگهام: شرایط نزولی بازار بیت‌کوین با عبور از سطح ۶۲۰۰ دلاری به پایان خواهد رسید
خلاصه اخبار

وینی لینگهام(Vinny Lingham)، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت Civic Technologies که در حوزه‌ی تشخیص هویت با استفاده از تکنولوژی بلاکچین فعالیت می‌کند، معتقد است که با وجود افزایش اخیر قیمت بیت‌کوین، بازار نزولی به پایان نرسیده است. اگر چه هم‌اکنون بیت‌کوین در محدوده‌ی ۵۲۰۰ دلار معامله می‌شود، این رمزارز با افزایش قیمت در هفته‌ی گذشته به سطح ۵۳۰۰ دلار رسیده است.

لینگهام که یکی از بنیان‌گذارن صندوق رمزارزی خطر پذیر Multicoin Capital است، به دلیل پیش‌بینی‌های موفق و اسرارآمیزش، توسط رسانه‌ها لقب «خُبره بیت‌کوین(Bitcoin Oracle)» به وی نسبت داده می‌شود. وی در هفته‌ی گذشته در مصاحبه‌ای با ران نیونر(Ran Neuner)، مجری برنامه‌ی تلوزیونی «معامله‌گر رمزارزی(Crypto Trader)» شبکه‌ی CNBC نظرات خود را در زمینه‌ی تغییرات اخیر قیمت بیت‌کوین اعلام کرد.

نیونر(Neuner) در آغاز مصاحبه از لینگهام پرسید: آیا فکر می‌کنید افزایش اخیر قیمت بیت‌کوین واقعی است یا تنها «افزایش موقتی قیمت پس از کاهش شدید قیمت بیت‌کوین (Dead Cat Bounce)» است؟

لینگهام در جواب این پرسش پاسخ داد: «من تا زمانی که قیمت بیت‌کوین به سطح ۶۲۰۰ دلار رسیده و برای مدت زمان ۲۴-۴۸ ساعت این سطح قیمتی را حفظ کند که نشانه‌ی پایان روند نزولی خواهد بود، بیت‌کوین را خریداری نمی‌کنم. اگر چنانچه چرخه‌ی بازار نزولی بیت‌کوین را بررسی کنید، معمولا نقاط کمینه‌ی قیمت با افزایش ۲ برابر قیمت مشخص می‌شود. بنابراین با توجه به کمینه‌ی قیمت بیت‌کوین در ۳۱۰۰ دلار، سطح ۶۲۰۰ دلار نقطه‌ای است که می‌توانید انتظار آغاز بازار صعودی و یا اتمام بازار نزولی کنونی را داشته باشید. از نظر من اعلام پایان شرایط نزولی بازار تا زمانی که سطح قیمتی ۶۲۰۰ دلار شکسته نشده است، منصفانه نیست.»

نیونر در ادامه پرسید: چرا ۶۲۰۰ دلار سطح مقاومتی مهمی است؟

مدیرعامل Civic پاسخ داد: «چنانچه نمودار قیمتی بیت‌کوین را بررسی کنید، معمولا تغییر احساسات بازار در سطح افزایش ۲ برابری قابل مشاهده است.»


نیونر پرسید: آیا احتمال سقوط قیمت بیت‌کوین به سطح ۳ هزار دلار وجود دارد؟

لینگهام پاسخ داد: «احتمال کاهش قیمت بیت‌کوین به کمتر از ۳ هزار دلار وجود دارد. من فکر نمی‌کنم چرخه‌ی بازار نزولی لزوما به پایان رسیده است… من اطمینان می‌دهم هنگامی که به بالای سطح ۶۲۰۰ دلاری برسیم، روند نزولی به پایان خواهد رسید. در نتیجه، قیمت ۶۲۰۰ دلاری سطح مهمی برای بیت‌کوین محسوب می‌شود. بنابراین دو سطح قیمتی مهم در پیش‌رو قرار دارد. ۵۷۰۰ دلار که سطح کمینه‌ی قیمت قبلی بازار محسوب می‌شود، با عبور از این سطح، ۶۲۰۰ دلار که دو برابر کمینه‌ی قیمت کنونی(۳۱۰۰ دلار) است. بنابراین، سطوح قیمتی اشاره شده، سطوح مهمی محسوب می‌شوند و هنگامی که بیت‌کوین از سطح ۶۲۰۰ دلاری عبور کند، شرایط بازار مشخص می‌شود.»

بر اساس داده‌های سایت Coinmarketcap، بیت‌کوین در زمان نگارش این مقاله در قیمت ۵،۲۳۵ دلار معامله می‌شود که کاهش ۰٫۳۳ درصدی را نسبت به روز گذشته نشان می‌دهد.

منبع: coinit.ir