ویروس کرونا به اروپا رسید 

ویروس کرونا به اروپا رسید 
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا،  به دنبال شیوع ویروس مرگبار در چین، “اگنس بوزن” وزیر بهداشت فرانسه تایید کرد که دو مورد از ابتلای ویروس کرونا در پاریس شناسایی شده است. بوزن افزود: هر دو نفر ابتلا به ویروس کرونا اخیرا به چین سفر کرده‌اند و انتظار می رود در روزهای آتی افراد […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا،  به دنبال شیوع ویروس مرگبار در چین، “اگنس بوزن” وزیر بهداشت فرانسه تایید کرد که دو مورد از ابتلای ویروس کرونا در پاریس شناسایی شده است.

بوزن افزود: هر دو نفر ابتلا به ویروس کرونا اخیرا به چین سفر کرده‌اند و انتظار می رود در روزهای آتی افراد بیشتری مبتلا به این ویروس شناسایی شوند.

همزمان با افزایش تلفات ناشی از ویروس کرونا و نگرانی از شیوع آن در سایر کشورها، دولت انگلیس روز جمعه جلسه اضطراری موسوم به «کبری» تشکیل داد.

در این جلسه که روز جمعه به ریاست وزیر بهداشت انگلیس برگزار شد، بر لزوم افزایش اقدامات پیشگیرانه و نظارت بر تمام مسافرانی که از چین به این کشور وارد می‌شوند، تاکید شد. از جمله این که مقرر شد در فرودگاه هیترو اتاقی با عنوان سلامت عمومی برای آزمایش مسافرانی که از چین به انگلیس سفر می‌کنند از امروز (جمعه) آماده شده است.

هم زمان یک سخنگوی دفتر نخست وزیری انگلیس گفت، به دانشگاه‌ها و مراکز عمومی اعلام شده که در حالت آماده باش باشند.

شیوع یک ویروس اسرارآمیز از خانواده کرونا که شبیه بیماری ذات الریه است برای اولین بار در دسامبر سال 2019 در شهر ووهان واقع در استان مرکزی هوبی در چین گزارش شد.

گزارش‌ها حاکی است که این ویروس تا کنون 26 تن را به کام مرگ فرستاده و 881 نفر را هم مبتلا کرده است.

چین با هدف جلوگیری از شیوع بیشتر این ویروس، تا کنون راه‌های ورود و خرج هشت شهر این کشور را در استان «هو بی»  بسته است.

این ویروس تا کنون علاوه بر چین در 11 کشور دیگر مشاهده است.