ویتالیک بوترین در مورد توسعه اتریوم می گوید

ویتالیک بوترین در مورد توسعه اتریوم می گوید

ویتالیک بوترین شنوندگان را در یک نقشه راه پنج قسمتی در آخرین پادکست Bankless راهنمایی و در آن مراحل لازم برای بقا و رشد اتریوم را تشریح کرده است.

برای دستیابی به مقیاس‌پذیری و تمرکززدایی نهایی، بوتالیک ادعا کرد که اتریوم باید از نظر داده‌های بلاک چین چابک‌تر و سبک‌تر باشد تا افراد بیشتری بتوانند آن را مدیریت و از ان استفاده کنند.

در ابتدای ماه دسامبر، بوترین همچنین مقاله‌ای با عنوان «پایان بازی» منتشر کرد که در آن ادعا می‌کرد که همه بلاک‌چین‌ها در نهایت در آینده به هم نزدیک می‌شوند، در حالی که ابزارهایی را فهرست می‌کند که امکان تأیید بلوک را به روشی غیرمتمرکز و مقاوم در برابر سانسور انجام می‌دهند.

مرحله اول (ادغام) که به انتقال کامل از اثبات کار به اثبات سهام اشاره دارد که در نیمه اول سال 2022 انجام می شود. پهنای باند و توان عملیاتی عظیم، به ویژه در zk-rollups. به گفته بوترین، ادغام و افزایش، مهمترین ارتقاء برای ایجاد شبکه اتریوم هستند.

هنگامی که از بوترین خواسته شد تا پیشرفت اتریوم را در شش سال گذشته ارزیابی کند، به لطف راه‌اندازی زنجیره Beacon، هارد فورک لندن و حتی ظهور NFT‌ها، “ما 50 درصد راه را طی کرده‌ایم”. اما هنوز راه زیادی در پیش است.

بوترین سناریوی ایده آل خود را برای Eth2 که تمرکززدایی را فدای مقیاس پذیری نمی کند، خلاصه کرد:

گذشته را در گذشته رها کنید و یک اتریوم ایجاد کنید که در واقع با گذشت زمان ساده‌تر و ساده‌تر می‌شود.

بوترین اعتراف کرد که اتریوم «هنوز سیستم لایه یک نیست که آماده پذیرش به صورت مستقیم و انبوه باشد.

در حالی که هنوز نیاز به راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری لایه دو و کاهش هزینه‌های تراکنش وجود دارد اما او به پیشرفت «شگفت‌انگیز» که اتریوم در مقیاس‌بندی لایه دوم در سال گذشته دست یافته است و جامعه پشت آن که «مایل به ادامه مبارزه برای آن هستند» اشاره کرد.

علاوه بر مقیاس پذیری، موضوع دیگری که بوترین بر آن تاکید کرد، امنیت و اقدامات ایمنی پیرامون ارتقاء است.

او ساخت بلاک چین را با توسعه یک شهر مقایسه کرد. همانطور که پلیس و ارتش برای دفاع از شهر یا کشور خود تلاش می کنند، کاربران بلاک چین نیز به عنوان نگهبانان امنیتی مراقب مهاجمان هستند و با گسترش شهرها یا اضافه شدن بلوک ها به زنجیره، امنیت بیشتری مورد نیاز است.

به گفته بوترین، در حال حاضر اتریوم با حدود 2.6 مگابایت در ثانیه از داده های بلاک چین کار می کند.

او ادعا کرد که هنگامی که اتریوم توانایی اضافه کردن پهنای باند بیشتر و افزایش پایگاه کاربر را داشته باشد، افراد بیشتری می توانند گره ها را اجرا کنند و همچنین تأیید کنند که همه چیز درست اجرا شده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.