ومعادن با انتشار صکوک 750 میلیارد تومان تامین مالی می‌کند

ومعادن با انتشار صکوک 750 میلیارد تومان تامین مالی می‌کند
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد، سازمان بورس و اوراق بهادار، موافقت اصولی عرضه عمومی صکوک اجاره شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات (سهامی عام) را به ارزش ۷۵۰ میلیارد تومان صادر کرد.  دارایی مبنای انتشار این اوراق بخشی از سهام تحت تملک بانی در شرکت های ملی صنایع مس ایران(سهامی عام) […]

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد، سازمان بورس و اوراق بهادار، موافقت اصولی عرضه عمومی صکوک اجاره شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات (سهامی عام) را به ارزش ۷۵۰ میلیارد تومان صادر کرد.

 دارایی مبنای انتشار این اوراق بخشی از سهام تحت تملک بانی در شرکت های ملی صنایع مس ایران(سهامی عام) و معدنی و صنعتی گل گهر(سهامی عام) است که توسط نهاد واسط از شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات خریداری شده و سپس بصورت اجاره به شرط تملیک به وی واگذار می شود.

این اوراق ۴ ساله و با نرخ اجاره بهای ۲۱ درصد است که این اجاره بها هر ۶ ماه یک بار توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به حساب دارندگان اوراق واریز می شود.

ناشر این اوراق شرکت واسط مالی آذر چهارم (با مسئولیت محدود) بوده و عرضه آن در صورت دریافت مجوز انتشار، از طریق شرکت بورس اوراق بهادار تهران صورت خواهد گرفت.

این اوراق فاقد ضامن بوده و برای ضمانت پرداخت اجاره بها و اصل اوراق در سررسید، بخشی از سهام تحت تملک شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات در شرکت های مجتمع فولاد خراسان(فخاس)، معدنی و صنعتی گل گهر(کگل) و معدنی و صنعتی چادرملو(کچاد) توثیق شده است.

همچنین بازارگردانی و پذیره نویسی این اوراق بر عهده شرکت های تامین سرمایه امین و نوین بوده و عامل فروش آن شرکت کارگزاری حافظ است./ شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای اوراق بدهی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها