وعده توخالی بانک‌ها در برابر صندوق‌های سرمایه‌گذاری پویا/ بورس برای سرمایه‌گذار غریب است

وعده توخالی بانک‌ها در برابر صندوق‌های سرمایه‌گذاری پویا/ بورس برای سرمایه‌گذار غریب است
خلاصه اخبار

اغلب سرمایه‌گذاران و بنگاه‌های اقتصادی حاضر در بورس چندان اطلاعاتی از خدمات شرکت‌های سبدگردان و صندوق‌های سرمایه‌گذاری ندارند و بخاطر همین موضوع، اخذ تسهیلات از بانک‌ها و سرمایه‌گذاری در دیگر بازارهای فرعی توسط سرمایه در اولویت قرار می‌گیرد.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز، کوروش شمس مدیر عامل شرکت سبدگردان پاداش سرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز درخصوص اهمیت معرفی محیط سرمایه‌گذاری اظهارکرد: بورس از ضعف معرفی این بازار به محیط سرمایه‌گذاری و سرمایه رنج می‌برد زیرا جذب سرمایه‌های نه‌چندان فراوان و قابل اتکا به نفع بنگاه‌های اقتصادی و تولیدی، از معضلاتی بوده که بورس با آن گریبانگیر است.

وی ادامه داد: معرفی هر بازار و محصولی به سرمایه و مخاطبان خاص خود که سرمایه‌گذاران هستند، باید از طریق ابزارهای خاص خود شکل بگیرد که مهم‌ترین آن معرفی و تبلیغات موثر، فرهنگ‌سازی صحیح و برپایی نمایشگاه‌های جهت ارائه دستاوردها بوده تا پیش روی مخاطبان بازار، تبادل نظر و معرفی بازار انجام شود.

کارشناس بازارسرمایه با اشاره به اینکه کماکان بخش اعظم بازارسرمایه برای مخاطبان آن به نسبت بانک‌ها مغفول مانده و آشنایی چندانی وجود ندارد، تصریح کرد: اغلب سرمایه‌گذاران و بنگاه‌های اقتصادی حاضر در بورس چندان اطلاعاتی از خدمات شرکت‌های سبدگردان و صندوق‌های سرمایه‌گذاری ندارند و بخاطر همین موضوع، اخذ تسهیلات از بانک‌های عامل را در اولویت قرار می‌دهند زیرا میزان آشنایی با روش‌های صحیح و بروز بودن برای ورود به بازارسرمایه، در بین جامعه تولیدی، بنگاه‌های اقتصادی و حتی سرمایه‌گذاران بسیار اندک است.

وی افزود: در شرایط فعلی حاکم بر اقتصاد باید به‌دنبال افزایش پتانسیل‌های بازار و ارتقای بورس بود؛ بازارسرمایه نسبت به دیگر بازارها یک دیگر عقب‌تر مانده و باید تلاش فعالان این بازار نسبت به گذشته دوچندان شود تا این فاصله برطرف شود.

شمس تاکید کرد: در همین راستا باید گام‌های موثرتری در راستای توسعه برداشته شود زیرا افزایش صندوق‌های سرمایه‌گذاری یکی از نیازهای روز محیط کسب‌وکار کشور است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.