وضعیت بازار: کاهش قیمت بیت کوین و حجم معاملات

وضعیت بازار: کاهش قیمت بیت کوین و حجم معاملات

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال،

همزمان با کاهش و تثبیت حجم معاملات بیت کوین، قیمت این ارز دیجیتال هم با کاهشی نسبتاً محسوس همراه بود. با این حال، کارشناسان معتقدند بیت کوین همچنان در روندی صعودی قرار دارد.

قیمت بیت کوین در حال حاضر در محدوده 56,900 دلار معامله می‌شود و نسبت به 24 ساعت گذشته چیزی در حدود 2 درصد نوسان داشته است. از سوی دیگر، این ارز دیجیتال در این مدت بین 55,541 تا 58,645 دلار در نوسان بوده است.

به گزارش کوین دسک، قیمت بیت کوین پایین‌تر از میانگین‌های متحرک 10 الی 50 ساعته قرار دارد که یک نشانه نزولی در بازار به حساب می‌آید.

نمودار قیمت بیت کوین

از آنجایی که در بازاری که بیشتر شاهد نوسانات ارزی هستیم، قرار داریم، حجم معاملات نسبتاً ثابت در بازه‌های دو الی سه روز طبیعی به نظر می‌رسد.

حجم معاملات صرافی‌ها

داده‌های بازار نشان می‌دهد که حجم معاملات در 8 صرافی بزرگ آمریکا در روز چهارشنبه تغییر چندانی نداشته است. شایان ذکر است که حجم معاملات بیت کوین در 7 روز گذشته و در صرافی‌های آمریکایی زیر 3 میلیارد دلار بوده است.

تحلیل‌گران معتقدند حمایت اصلی بیت کوین در محدوده 54,000 دلار قرار دارد و در 60,000 دلار هم شاهد تشکیل یک مقاومت هستیم.

داده‌های تازه نشان می‌دهد که روز گذشته شاهد اختلاف قیمت بیت کوین در صرافی‌های کره جنوبی و صرافی‌های دیگر نقاط جهان بودیم. این اختلاف قیمت که از آن به‌عنوان «اختلاف ارزش کیمچی» (Kimchi Premium) یاد می‌شود، روز گذشته به‌شدت کاهش یافت. تحلیل‌گران از این شاخص به‌عنوان معیاری برای نشان‌دادن کاهش تقاضای معامله‌گران کره جنوبی در ارتباط با بیت کوین یاد می‌کنند.

پس از آنکه قیمت بیت کوین در صرافی کره‌ای آپ‌بیت (Upbit) تا حد زیادی بالا رفت، شاهد کاهش 6 درصدی قیمت بیت کوین به نسبت ون کره جنوبی بودیم.

با این حال، برخی از تحلیل‌گران نسبت به افزایش قیمت بیت کوین در بلندمدت ابراز امیدواری کرده‌اند. کتی استاکتون (Katie Stockton) از جمله این افراد است. او که از تحلیل‌گران فیرلید استراتژیز (Fairlead Strategies) است، در اظهارنظر اخیر خود اعلام کرد که نوسانات 3 و 6 درصدی در یک روز، تاثیری بر روند بلندمدت بیت کوین نمی‌گذارد. به‌گفته وی، کاهش قیمت نشان‌دهنده وجود حمایت و شاخصی برای تعیین شتاب قیمت است.

وضعیت اتریوم و آلت کوین‌ها

نمودار قیمت اتریوم

قیمت اتریوم در حال حاضر در محدوده 2,000 دلاری قرار دارد و نسبت به 24 ساعت گذشته کاهشی 3 درصدی را نشان می‌دهد. در 24 ساعت گذشته، اتریوم در محدوده 1,933 تا 2,219 دلار در نوسان بوده است و پایین‌تر از میانگین‌های متحرک 10 و 50 ساعتی قرار دارد که نشانه‌ای نزولی است.

این در حالی است که طی روزهای گذشته قیمت اتریوم با جهش قابل‌توجه همراه بوده. دیروز قیمت این ارز دیجیتال برای اولین از 3 آوریل (14 فروردین) به زیر 2,000 دلار رسید. وضعیت آلت کوین‌های دیگر هم مشابه اتریوم بود عمدتاً با کاهش قیمت همراه بودند.

داده‌های مساری نشان می‌دهد که ارزهای دیجیتالی که قرار است به صرافی کوین بیس اضافه شوند، افزایش قیمت قابل‌توجهی را تجربه می‌کنند. این نظریه با عنوان «اثر کوین بیس» (Coinbase Effect) شناخته می‌شود.

به‌گفته مساری، به‌طور میانگین این ارزها با جهشی 91 درصدی مواجه می‌شوند. در میان صرافی‌های بزرگی همچون بایننس، اف‌تی‌ایکس، OKEx و جمینی، کوین بیس بیشترین تاثیر را بر قیمت ارزها می‌گذراد.

اوام‌جی نتورک (OMG) و اتریوم کلاسیک به‌ترتیب با 7.04 و 5.16 درصد جهش برندگان دیروز بازار لقت گرفتند. ریپل با 14.2، کایبر نتورک (KNC) با 12.48، ارکید با 12.58، تزوس با 11.5، استلار با 11 و ایاس با 10 درصد کاهش قیمت، بازنده‌های دیروز بازار بودند.

وضعیت بازارهای دیگر هم متفاوت بود. شاخص نیکی 225 ژاپن 0.12 درصد افزایش داشت. فتسی اروپا جهشی 0.9 درصدی را ثبت کرد و شاخص S&P500 آمریکا هم 0.15 درصد مثبت بود.

قیمت نفت خام با 0.44 درصد رشد به 59.59 دلار به ازای هر بشکه و طلا با کاهشی 0.39 درصدی به 1,738 دلار رسید. نرخ سود اوراق قرضه ده‌ساله وزارت خزانه‌داری هم با جهش به 1.666 رسید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
31 فروردین 1400