وزیر دفاع امریکا چین را به «غارت اقتصادی» متهم کرد

وزیر دفاع امریکا چین را به «غارت اقتصادی» متهم کرد
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، «مارک اسپر» روز چهارشنبه در توکیو جایی که نخستین بار است به عنوان وزیر دفاع آمریکا به انجا سفر می کند در دیدار آبه افزود: چین به بی ثبات کردن منطقه ادامه می دهد و  تجاوز نظامی و استراتژی محاسبه شده اقتصاد غارتگرانه پکن نظم مبتنی بر قوانین بین المللی […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، «مارک اسپر» روز چهارشنبه در توکیو جایی که نخستین بار است به عنوان وزیر دفاع آمریکا به انجا سفر می کند در دیدار آبه افزود: چین به بی ثبات کردن منطقه ادامه می دهد و  تجاوز نظامی و استراتژی محاسبه شده اقتصاد غارتگرانه پکن نظم مبتنی بر قوانین بین المللی را که ما سعی در حمایت از آن داریم نقض کرده است.

این اظهارات وزیر دفاع آمریکا یک روز بعد از آن است که در ادامه جنگ اقتصادی چین و آمریکا، واشنگتن روز گذشته پکن را به دستکاری ارزی متهم کرد و گفت این کشور عمدا ارزش ارز خود را پایین نگهداشته است.

وزیر دفاع آمریکا در بخش دیگری از سخنانش گفت که ایالات متحده همچنان متعهد به “هسته زدایی کامل، غیرقابل برگشت و قابل اثبات کره شمالی” است و از ژاپن بخاطر کمک به اجرای تحریم های ایالات متحده علیه کره شمالی و همچنین حمایت از مذاکرات شبه جزیره کره قدردانی کرد و گفت: واشنگتن نمی‌خواهد به آزمایش‌های موشکی کره شمالی واکنش افراطی نشان دهد و درهای مذاکره را ببندد.

وی گفت: ما می خواهیم درهای دیپلماسی باید باز بماند به همین دلیل به این آزمایش‌های موشکی واکنش شدید نشان ندادیم اما آزمایش ها را به دقت رصد می‌کنیم و از آنچه اتفاق می‌افتد، کاملاً آگاه هستیم.

وزیر دفاع آمریکا گفت: موشک‌هایی که کره شمالی روز سه‌شنبه آزمایش کرد از نوع بالستیک کوتاه‌برد بودند و من با همتایان خود در ژاپن و کره‌ جنوبی، در این مورد گفت و گو خواهم کرد.

سفر آسیایی وزیر دفاع آمریکا شامل ژاپن، استرالیا ، نیوزیلند ، مغولستان و کره جنوبی است او قرار است روز جمعه در سئول با وزیر دفاع کره جنوبی دیدار کند.