وزیر خارجه قطر: پیشنهاد ایران درباره «پیمان عدم تعرض» در خور بررسی و پاسخ است

وزیر خارجه قطر: پیشنهاد ایران درباره «پیمان عدم تعرض» در خور بررسی و پاسخ است
خلاصه اخبار

وزیر خارجه قطر گفت: پیمان عدم تعرض که وزیر خارجه ایران آن را اعلام کرده است، در خور بررسی و پاسخ است.

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر خارجه قطر در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «روسیا الیوم» اعلام کرد، اختلافات و دو دستگی‌هایی درخصوص بیانیه‌های نشست‌های اضطراری شورای همکاری خلیج‌فارس و اتحادیه عرب در مکه مکرمه درخصوص ایران وجود دارد.

وزیر خارجه قطر با اعلام این‌که «دیدگاه عربی مشترکی درباره ایران وجود ندارد»، خاطر نشان کرد: پیشنهاد پیمان عدم تعرض، که آن را «محمدجواد ظریف» وزیر خارجه ایران مطرح کرد، در خور تأمل، بررسی و پاسخ است.

آل ثانی تأکید کرد: پیمان عدم تعرض در نشست‌ اخیر شورای همکاری خلیج‌‌فارس بررسی نشد.

وزیر خارجه قطر، روز گذشته نیز در گفت‌وگو با شبکه خبری «الجزیره» اعلام کرد که کشورش به دو نشست اضطراری شورای همکاری خلیج‌فارس و نشست اتحادیه عرب در مکه مکرمه -که جمعه برگزار شد – به دلیل وجود بندهایی برخلاف سیاست‌های قطر ملاحظاتی دارد.

آل ثانی گفت: «ما نسبت به بیانیه‌های نشست اضطراری سران اتحادیه عرب و شورای همکاری خلیج‌فارس به‌خاطر وجود بندهایی برخلاف سیاست‌های قطر، ملاحظاتی داریم. این دو بیانیه، ایران را محکوم کردند بدون این‌که به سیاست اعتدال برای گفت‌وگو با آن اشاره کنند. در این بیانیه‌ها رویکرد واشنگتن در قبال ایران اتخاذ شد، بدون این‌که سیاستی که همسایگان ما را در اولویت قرار بدهد، در آن مشهود باشد».