وزیر خارجه آمریکا به دیدار سران اروپایی می رود

وزیر خارجه آمریکا به دیدار سران اروپایی می رود
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، مورگان اورتاگس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا عصر یکشنبه با اعلام این خبر گفت مایک پمپئو در دوم و سوم سپتامبر به بروکسل پایتخت بلژیک سفر می کند تا با مقامات ارشد بلژیک درباره همکاری های فراآتلانتیک برای پیشبرد اولویت‌های مشترک جهانی ما تبادل نظر کند. وی ادامه داد: […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، مورگان اورتاگس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا عصر یکشنبه با اعلام این خبر گفت مایک پمپئو در دوم و سوم سپتامبر به بروکسل پایتخت بلژیک سفر می کند تا با مقامات ارشد بلژیک درباره همکاری های فراآتلانتیک برای پیشبرد اولویت‌های مشترک جهانی ما تبادل نظر کند.
وی ادامه داد: در بروکسل پمپئو با نخست وزیر بلژیک و رئیس منتخب شورای اروپایی، استولتنبرگ دبیرکل ناتو، رئیس پارلمان اروپا، رئیس منتخب کمیسیون اروپایی و سرپرست وزارت خارجه اسپانیا دیدار خواهد کرد.
دورۀ فعالیت ژان کلود یونکر رئیس کنونی کمیسیون اروپا در نوامبر ۲۰۱۹ میلادی به پایان می‌رسد. در انتخابات اخیر، اورزولا فن در لاین وزیر دفاع آلمان به عنوان ریاست کمیسیون اروپا برگزیده شد.
چارلز مایکل هم به عنوان رئیس شورا، دیوید ساسولی رئیس پارلمان، جوزف بورل به عنوان نماینده عالی این اتحادیه و کریستین لاگارد هم به عنوان رئیس بانک مرکزی اروپا توانستند نظر اعضا را به دست آورند.