ورود «لوتوس» به حوزه‌های جدید

ورود «لوتوس» به حوزه‌های جدید
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، حجم کارهای تامین سرمایه‌ها نیز به عنوان یکی از نهادهای اصلی بازار سرمایه افزایش یافته است. به‌طوری‌که حجم تعهدات بازارگردانی اوراق بدهی، حجم تعهدات بازارگردانی سهام و همچنین تعهدات بازارگردانی انواع نهادهای مالی توسط شرکت با رشد قابل‌توجهی روبه‌رو شده است. وی در ادامه توسعه زیرساخت‌ها را […]

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، حجم کارهای تامین سرمایه‌ها نیز به عنوان یکی از نهادهای اصلی بازار سرمایه افزایش یافته است. به‌طوری‌که حجم تعهدات بازارگردانی اوراق بدهی، حجم تعهدات بازارگردانی سهام و همچنین تعهدات بازارگردانی انواع نهادهای مالی توسط شرکت با رشد قابل‌توجهی روبه‌رو شده است. وی در ادامه توسعه زیرساخت‌ها را یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار بر شتاب صورت گرفته عنوان کرد و گفت: در کنار موارد عنوان شده توانستیم در زمینه بازارگردانی انواع صندوق‌ها نیز فعالیت کنیم که موفق شدیم حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد از کل ETFهای موجود در بازار سرمایه را بازارگردانی کنیم. به این ترتیب کل تعهدات بازارگردانی تامین سرمایه لوتوس پارسیان به ۲۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان رسیده است. این موضوع بیانگر روند رو به رشد تامین سرمایه‌ها در بازار است.  وی در ادامه با اشاره به اینکه کل دارایی تحت مدیریت تامین سرمایه بالغ بر ١٤ هزار میلیارد تومان است، گفت: این رقم در قالب ۱۰ صندوق سرمایه‌گذاری قرار دارد. از سوی دیگر زمانی فکر می‌کردند که تامین سرمایه‌ها بدون منابع بانکی نمی‌توانند ادامه مسیر دهند؛ اما دارایی‌های این بخش به شبکه بانکی وابستگی ندارد. تیموری شندی با اشاره به برنامه ششم توسعه اظهار کرد: قوانینی وجود دارد که اجازه نمی‌دهد صندوق‌های جدید در بازار سرمایه تاسیس شود و به‌خاطر این محدودیت ابزارهای جدیدی که قابل‌ارائه بودند دیگر قابل‌استفاده نیستند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها