“وایران” در چهار ماه بیش از ۲۰ میلیارد تومان درامد ساخت

“وایران” در چهار ماه بیش از ۲۰ میلیارد تومان درامد ساخت
خلاصه اخبار

شرکت لیزینگ ایرانیان در چهار ماه اول سال مالی ۹۸ مبلغ ۲۰ میلیارد و ۵۷۱ میلیون تومان درآمد ساخته است. به گزارش رادیو سهام، شرکت لیزینگ ایرانیان در دوره سه ماهه منتهی به خرداد ۹۸ با درآمد ۱۴ میلیارد و ۸۲۷ میلیون تومانی سود خالص ۶ میلیارد و ۸۴۴ میلیون تومانی ساخته است  که برای […]

شرکت لیزینگ ایرانیان در چهار ماه اول سال مالی ۹۸ مبلغ ۲۰ میلیارد و ۵۷۱ میلیون تومان درآمد ساخته است.

به گزارش رادیو سهام، شرکت لیزینگ ایرانیان در دوره سه ماهه منتهی به خرداد ۹۸ با درآمد ۱۴ میلیارد و ۸۲۷ میلیون تومانی سود خالص ۶ میلیارد و ۸۴۴ میلیون تومانی ساخته است  که برای هر سهم سود ۶۸ ریالی شناسایی کرده است. میانگین سود فصلی هر سهم وایران در سال مالی ۹۸ مبلغ ۵۸ ریالی بوده که شرکت در بهار ۹۸ مبلغ ۱۰ ریال بالاتر از میانگین ۹۷ سود برای هر سهم شناسایی کرده است.

وایران در در تیر ماه بیش از ۷ میلیاردتومان درآمد ساخت

وایران در دور دوره چهار ماهه منتهی به تیر ۹۸ مبلغ ۲۰ میلیارد و ۵۷۱ میلیون تومان درآمد ساخته است که از این مبلغ، ۷ میلیارد و ۱۱۵ میلیون تومان مربوط به تیر ماه است. وایران در تیر ماه درآمد ۷ میلیارد تومانی ساخته است که بخش اصلی درآمد شرکت در تیر ماه مربوط به سایر درآمد حاصل از عملیات لیزینگ است. وایران درآمد ۶ میلیارد و ۱۰۲ میلیون تومانی از محل سایر درآمدهای حاصل از لیزینگ محقق نموده است.

بررسی کلی به درآمد ماهانه لیزینگ ایرانیان نشان از رشد درآمد ماهانه شرکت دارد که مربوط به افزایش دو منبع درآمدی شرکت است. اولین منبع درآمدی شرکت، سود اقساط مربوط به قراردادهای سال جاری و سایر درآمد حاصل از عملیات لیزینگ که شرایط را برای افزایش درآمد شرکت فراهم آورد.

در فروردین و اردیبهشت، لیزینگ ایرانیان از محل سود اقساط مربوط به قراردادهای سال جاری هیچگونه درآمدی نساخته است اما در خرداد ماه ۴۹۶ میلیون تومان و در تیر ماه ۷۸۷ میلیون تومان درآمد کسب نموده است. این موضوع نشان می‌دهد که تعداد قراردادهای سال جاری شرکت در حال افزایش است و انتظار برای رشد درآمدی شرکت را بالا می‌برد.

بخش دوم افزایش درآمد ماهانه شرکت، که بخش اعظم افزایش را در تیر ماه تشکیل می‌دهد، افزایش سایر درآمد حاصل از عملیات لیزینگ است که شرکت در تیر اه ۶ میلیارد و ۱۰۲ میلیون تومان از این محل درآمد کسب نموده است.

وایران در چهار ماه ۷۰ فقره تسیهلات اعطا کرد

شرکت لیزینگ ایرانیان در چهار ماه اول سال ۹۸ تعداد ۷۰ فقره تسهیلات جهت خرید خودروهای پژو واگذار کرده است که این تعداد در تیر ماه به ۲۵ فقره رسیده است. همچنین در چهار ماه اول سال مبلغ ۴۷ میلیارد و ۲۳۸ میلیون تومان مبلغ تسهیلات اعطایی شده است که در واقع مصافر فعلی شرکت، درآمدهای آتی آن را شامل می‌شود. و افزایش تعداد تهسیلات و مبلغ تهسیلات، در نهایت درآمدهای جاری شرکت را افزایش خواهد داد.

انتظار برای افزایش درآمد آتی وایران

بنابراین با توجه به افزایش تعداد تسهیلات اعطایی درآمد وایران در حال افزایش است. همانطور که سود شناسایی شده برای هر سهم وایران در بهار ۹۸ نسبت به میانگین فصلی ۹۸ بالاتر است، انتظار می‌رود با افزایش تعداد تسهیلات اعطایی و افزایش درآمد شرکت، وایران سود بالاتری را شناسایی نماید. البته این موضوع را باید در پی ثبات در بازار خودرو و تولید و عرضه محصولات در نظر گرفت.

منبع: بااقتصاد

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.