ریزش قیمت بیت کوین پس از افزایش 8.6 درصدی شاخص قیمت مصرف کننده(CPI)

ریزش قیمت بیت کوین پس از افزایش 8.6 درصدی شاخص قیمت مصرف کننده(CPI)

شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در تاریخ 10 ژوئن (20 خرداد) 8.6 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافت .با این افزایش قیمت ، شاخص CPI بیشترین میزان خود از سال 1981 را به ثبت رسانده است. در واکنش به این افزایش بازارهای مالی جهانی و ارزدیجیتال دچار ریزش و افت قیمت شدند.

نمودار شاخص تورم آمریکا

بیت کوین (BTC) نیز پس از آن که داده های تورم ایالات متحده بازارها را قبل از باز شدن بازار وال استریت تحت تاثیر قرار دهد، دچار افت قیمت شد.

آموزش صفر تا صد ارزهای دیجیتال به زبان ساده + تخفیف ویژه

کاهش بیشتر از حد انتظار CPI منجر به ریزش قیمت 30,000 دلاری بیت کوین شد و قیمت بیت کوین (BTC) در پایین ترین سطح روزانه 28,852 دلار فروخته شد. در ادامه خریداران قیمت را به بالای 29,000 دلار رساندند.

نمودار روزانه بیت کوین

قدرت دلار به شدت بر دارایی های ریسک پذیر تاثیر می گذارد

در زمان نگارش این مقاله، شاخص دلار (DXY) در 103.9 واحد قرار داشت و دوباره به بالاترین رقم 20 سال اخیر یعنی 105.0 واحد که در ماه پیش دیده شده است ، نزدیک شد.

نمودار روزانه شاخص دلار

بررسی تاثیر بالارفتن شاخص CPI بر دو معیار بازار مالی یعنی شاخص دلار (DXY) و شاخص S&P 500 (SPX)، توسط تحلیلگر معروف il Capo انجام شد، وی با انتشار نمودارهای زیر خاطرنشان کرد : « با افزایش نرخ شاخص دلار ، شاخص CPI نیز به افزایش خود ادامه می دهد و شاخص SPX دچار افت قیمت می شود .»

DXY 4-hour chart vs. SPX 2-hour chart

کوین سونسون، تحلیلگر بازارارزهای دیجیتال گفت که ناتوانی فدرال رزرو برای مهار تورم احتمالاً به عملکرد متزلزل قیمت برای سال آینده تبدیل خواهد شد.

احتمال ریزش قیمت به زیر 28,000 دلار وجود دارد

در حالی که قیمت بیت کوین به روند کاهشی خود ادامه دهد، معامله گر کریپتو و کاربر توییتر با نام “آلت کوین شرپا “می گوید:

احتمال افت قیمت به زیر 28,000 دلار وجود دارد و در نمودار 4 ساعت بیت کوین شاخص EMA در مکان خوبی قرار دارد اما ساختار کلی بازار همچنان در بازه زمانی بالاتر نزولی است . ترجیح می دهم فعلا نظاره گر باشم و هیچ کاری انجام ندهم . به نظرم واضح است که با از دست رفتن حمایت فعلی ، 28,000 دلار حمایت بعدی خواهد بود .

نمودار 4 ساعت بیت کوین

بیت کوین برای جلوگیری از ریزش بیشتر باید حمایت 30 هزار دلار را پس بگیرد

تحلیلگر بازار ارزهای دیجیتال و کاربر توییتر CrediBULL ، با انتشار نمودار زیر ، از عقب نشینی قیمت به محدوده 28,000 دلار ابراز تاسف کرد و افزود :

حمایت قیمتی اکنون چهار بار آزمایش شده است، بنابراین به احتمال زیاد جای خود را به 28 هزار دلار می دهد.

نمودار 2 ساعت بیت کوین

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال اکنون به 1.192 تریلیون دلار می رسد و نرخ تسلط بیت کوین 46.6 درصد است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، معامله گران اکنون سه افزایش 50 واحدی نرخ بهره کلیدی را از سوی فدرال رزرو ایالات متحده در ماه های ژوئن، ژوئیه و سپتامبر به ترتیب قیمت گذاری کردند. به این معنی که انتظار می رود تا ماه سپتامبر نرخ بهره 1.5 درصد افزایش یابد .

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.