واکنش برلین به درخواست ترامپ درباره واکسن کرونا؛ آلمان فروشی نیست

واکنش برلین به درخواست ترامپ درباره واکسن کرونا؛ آلمان فروشی نیست
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از فارس، درخواست «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا برای دریافت امتیاز ساخت داروی بیماری «کووید-19» در آلمان، واکنش تند مقامات این کشور را به همراه داشت. به نوشته روزنامه «گاردین»، «پیتر آلتمایر» وزیر اقتصاد آلمان در واکنش به این پیشنهاد ترامپ گفت: «آلمان فروشی نیست». علاوه بر آلتمایر، دیگر وزرای دولت […]

به گزارش سیگنال به نقل از فارس، درخواست «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا برای دریافت امتیاز ساخت داروی بیماری «کووید-19» در آلمان، واکنش تند مقامات این کشور را به همراه داشت.

به نوشته روزنامه «گاردین»، «پیتر آلتمایر» وزیر اقتصاد آلمان در واکنش به این پیشنهاد ترامپ گفت: «آلمان فروشی نیست».

علاوه بر آلتمایر، دیگر وزرای دولت و نمایندگان پارلمان آلمان نیز این حرکت ترامپ را محکوم کردند.

«اروین رودل» عضو کمیته بهداشت پارلمان آلمان در این خصوص گفت: «در حال حاضر همکاری بین‌المللی مهم است اما منافع ملی جایگاه خود را دارد».

«کریستین لیندر» رهبر «حزب آزاد دموکراتیک» آلمان نیز گفت: «واضح است که ترامپ از هر اقدامی که ممکن باشد برای کمپین انتخاباتی خود استفاده می‌کند».

از سوی دیگر «ینس اسپان» وزیر بهداشت آلمان نیز مصادره نتایج تحقیقات شرکت «کیور واک» (CureVac) برای واکسن کرونا از سوی دولت ترامپ را محکوم کرد و گفت این دارو برای کل جهان ساخته خواهد شد و نه فقط «برای کشورهای خاص».

ترامپ به شرکت دارویی آلمانی کیوروک پیشنهاد داده است تا بودجه تحقیقات این شرکت برای تهیه واکسن کرونا را تامین کند تا از این طریق حق انحصار این واکسن به آمریکا منتقل شود.

یک منبع آگاه دولت آلمان به روزنامه ولت ام سونتاگ گفت که ترامپ در تلاش است تا به طور انحصاری از تحقیقات محققان آلمانی برای ساخت واکسن ویروس ناشناخته کووید-19 حمایت کند و هر اقدامی را انجام خواهد داد تا این واکسن را برای ایالات متحده آمریکا به دست آورد.

کیوروک هفته گذشته اعلام کرد که در تلاش برای ساخت واکسن کرونا است و دو مورد از نمونه‌های خود را برای آزمایش‌های بالینی برگزیده است.

طبق این گزارش، مدیر شرکت کیوروک اوایل ماه جاری میلادی با ترامپ و کارگروه مقابله با ویروس کرونا کاخ سفید برای بحث درباره یک واکسن ملاقات کرده است.