واکنش انگلیس به ازمایش موشکی کره شمالی

واکنش انگلیس به ازمایش موشکی کره شمالی
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، دولت لندن از پیونگ‌یانگ خواست تا دست از ادامه ازمایش های موشکی برداشته و با امریکا وارد مذاکره شود. در بیانیه وزارت امور خارجه انگلیس امده است که‌ خلع کامل، قابل راستی‌ازمایی و غیر قابل بازگشت تسلیحات هسته ای توسط کره شمالی، راه به سوی اینده‌ای اباد و […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، دولت لندن از پیونگ‌یانگ خواست تا دست از ادامه ازمایش های موشکی برداشته و با امریکا وارد مذاکره شود. در بیانیه وزارت امور خارجه انگلیس امده است که‌ خلع کامل، قابل راستی‌ازمایی و غیر قابل بازگشت تسلیحات هسته ای توسط کره شمالی، راه به سوی اینده‌ای اباد و مسالمت امیز برای مردم این کشور است.
ستاد مشترک ارتش کره جنوبی در بیانیه ای اعلام کرد که کره شمالی صبح امروز شنبه دو موشک جدید به سمت دریای ژاپن پرتاب کرده است.
به گزارش یونهاپ، موشک ها ساعت ۶:۴۵ و ۷:۲ دقیقه صبح امروز از شهر سوندونک واقع در استان هامگ‌یونگ به سوی دریای شرقی شلیک شده است.
ستاد مشترک ارتش کره‌جنوبی اعلام کرد هر دو موشک حدود ۳۸۰ کیلومتر برد داشتند و با حداکثر ارتفاع ۹۷ کیلومتر و حداکثر سرعت ان در حدود ۶.۵ ماخ پرواز کردند.
در این بیانیه ای با اشاره به این که ارتش سیول وضعیت را تحت نظارت دارد، تصریح کرد که مقامات اطلاعاتی کره جنوبی و امریکا در حال تجزیه و تحلیل نوع دقیق موشک ها هستند.
شلیک های امروز کره شمالی هفتمین دور ازمایش های موشکی کره شمالی از ۲۵ ژوییه سال جاری تا کنون بود یعنی از زمانی که پیونگ یانگ سکوت ۱۷ ماهه را شکست و در اعتراض به رزمایش های مشترک امریکا و کره جنوبی، دست به ازمایش سلاح های جدید زد.
رزمایش دو هفته ای مشترک کره جنوبی و امریکا اوایل هفته گذشته به پایان رسید و امیدواری ها برای متوقف کردن پرتاب های موشکی کره شمالی و از سرگیری مذاکرات تسلیحات هسته ای بین واشنگتن و پیونگ یانگ را افزایش داد.
«کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی گفته بود به محض پایان یافتن این رزمایش ها مذاکرات هسته ای با امریکا را از سر خواهد گرفت.
ارتش کره جنوبی همچنین خاطرنشان کرد اطلاعات محرمانه خود درباره اخرین پرتاب های کره شمالی را بنا به درخواست ژاپن در چارچوب توافقنامه تفاهم اطلاعات دو جانبه با توکیو به اشتراک خواهد گذاشت کره جنوبی روز گذشته اعلام کرده بود به این پیمان مشترک خاتمه خواهد داد.
دولت ژاپن نیز برای نخستین بار شلیک این موشک‌ها را اعلام و نوع ان را بالستیک عنوان کرد.
در واشنگتن نیز یک مقام ارشد دولت امریکا اظهار داشت این کشور از جدیدترین پرتاب های موشکی کره شمالی اگاه است و با همکاری همپیمانان خود از نزدیک وضعیت را رصد می کند.