واچ لیست 5 بازی بلاک چین مبتنی بر NFT در سال 2022 (CoinTelegraph)

واچ لیست 5 بازی بلاک چین مبتنی بر NFT در سال 2022 (CoinTelegraph)

NFT ها یکی از موضوعات مهم سال 2021 بودند ، واستفاده از NFT در بازی های P2E می تواند بازی های بلاک چین را به موضوع مهم امسال تبدیل کند.

برنامه های GameFi از نظر محبوبیت کاربران از DeFi پیشی گرفته اند. بر اساس داده های DappRadar که توسط بلومبرگ جمع آوری شده است:

«نزدیک به 50 درصد از کیف پول‌های ارز دیجیتال فعال متصل به برنامه‌های غیرمتمرکز در ماه نوامبر با هدف انجام بازی ها فعالیت می کنند.تعداد کیف پول‌های مرتبط با برنامه‌های مالی غیرمتمرکز یا DeFi پس از ماه‌ها استفاده از برنامه های غیرمتمرکز کاهش 45 درصدی داشته است.»

بازی بلاکچینی Axie infinity مورد توجه زیادی قرار گرفت و شروع خوبی را آغاز کرد .

کارشناسان رمزارزها و حامیان بازی انتظارات زیادی از بازی‌های مبتنی بر بلاک چین p2e دارند و مطمئناً شاهد بازی های قوی در این زمینه خواهیم بود .

بیایید به بررسی 5 بازی در حوزه بلاکچین که امکان پیشرفت بالایی در سال 2022 دارند بپردازیم :

DeFi Kingdoms

الهام بخش DeFi Kingdoms از اشتیاق به سرمایه گذاری آغاز شد و توسعه دهندگان را به سمت فناوری بلاک چین جذب کرد .

DeFi Kingdoms به‌عنوان تجسم سرمایه‌گذاری استخر نقدینگی متولد شد، جایی که «باغ‌های» درون بازی نشان‌دهنده جفت‌های رمزی واقعی و مجازی و استخراج استخر نقدینگی هستند.

همانطور که در بازی نشان داده شده است، سرمایه گذاران بخشی از سهم LP خود را در یک قطعه پر از گیاهان شکوفه دار نگهداری می کنند. با پیوست کردن مفهوم رشد به پروتکل‌های DeFi در یک مدل بازی و کسب درآمد، DeFi Kingdoms در حال ایجاد تغییرات در زمینه بازی هاست .

Kingdoms که بر روی شبکه هارمونی ساخته شده است، اولین پروژه در شبکه است که تا کنون در جدول DappRadar در صدر قرار گرفته استکه به واسطه ی هجوم افراد علاقه‌مند به بازی‌های DeFi و بلاک چین یا به افزایش اخیر قیمت توکن درون بازی (JEWEL) نسبت داد.

JEWEL یک توکن برای افزایش آمار سطح پایه است که کاربران علاقه‌مند به بازی می توانند NFT را خریداری و برای استخراج نقدینگی استفاده کنند که به کاربران این فرصت را می‌دهد تا از طریق شرط‌بندی جواهرات بیشتری بسازند.

JEWEL همچنین یک نشانه حکومتی است که به دارندگان در رشد و تکامل پروژه حق رای می دهد. در چهار ماه گذشته، قیمت توکن از 1.23 دلار به بالاترین سطح تاریخی خود 22.52 دلار رسید. در زمان نگارش JEWEL نزدیک به 16 درصد کاهش یافت و با 19.51 دلار معامله شد.

بر اساس داده‌های CoinGecko، قیمت توکن JEWEL با افزایش تقریباً 1487 درصدی نسبت به شروع ساده 1.23 دلاری خود در ماه سپتامبر، تقریباً 165 درصد افزایش یافته است.

Guild of Guardians

Guild of Guardians یکی از پرانتظارترین بازی های بلاک چین در سال 2022 است و بر اساس ImmutableX، اولین راه حل لایه 2 ساخته شده بر روی اتریوم هست که بر NFT ها تمرکز دارد. با هدف ارائه دسترسی بیشتر، به عنوان یک بازی RPG موبایلی رایگان و با مدل سازی مکانیک بازی و کسب درآمد عمل خواهد کرد.

مشابه بازی های بلاک چین مانند Axie Infinity، دارایی های Guild of Guardians را می توان در بازی تبادل کرد. به نظر می‌رسد این پروژه برای بسیاری از گیمرها و سرمایه‌گذاران با فروش NFT و عرضه توکن آن که نزدیک به 10 میلیون دلار درآمد دارد، مورد توجه است.

توکن‌های Guild of Guardians (GOG) که توکن درون‌بازی‌اش را در اکتبر ۲۰۲۱ راه‌اندازی کرد، توکن‌های ERC-20 هستند که در داخل بازی به نام «جم» شناخته می‌شوند. جم‌ها همان ویژگی‌های کلیدی بازی هستند، مانند NFT‌های درون بازی، با بازار تعامل دارند و در حین بازی در دسترس هستند.

در ماه گذشته، توکن Guild of Guardians بعد از اینکه پس از عرضه به 2.81 دلار رسید، عملکرد نسبتاً ثابتی داشته است. علیرغم کاهش بیش از 50 درصدی توکن نسبت به بالاترین حد خود، در زمان نگارش این مقاله، برخی از اعضای جامعه مشتاقانه منتظر امکان سهام و استخرهای نقدینگی هستند، که ویژگی هایی هستند که به تثبیت قیمت توکن کمک می کنند.

Galaxy Fight Club

تصور کنید که یک NFT اثبات تصویر (pfp) بگیرید و آن را تبدیل به یک آواتار برای نبرد با دیگر جنگجویان در کهکشانی دور کنید؟Galaxy Fight Club (GFC) یک بازی بلاک چینی است که ابزار خود را از مجموعه ای از 10000 آواتار به اولین بازی مبارزه ای PvP بین پلتفرمی و برندهای مختلف تغییر داده است که بازیکنان می توانند با مجموعه آواتارهای خود مبارزه کنند.

با تمرکز بر قابلیت همکاری، GFC به طور منحصربه‌فردی برای جنگنده‌های اصلی خود ارزش زیادی قائل است، اما به دیگر آواتارها اجازه می‌دهد تا برای فرصتی برای کسب پاداش بجنگند.

انتظار می رود این بازی در شبکه Polygon راه اندازی شود و دارای تم های مختلف از مجموعه های شریک مختلف مانند Animetas و CyberKongz باشد که هدف آن را در چند پلتفرم یکپارچه می کند.

GFC با نوستالژی SuperSmash Bros بازی می کند، با این تفاوت که یکی از آنها به جای اینکه حریف خود را از بین ببرد، برای کلیدهای غارت می جنگد تا جعبه های غارت را باز کند.

GFC در حال حاضر در مرحله آزمایش بتا است و با مشکلات جزئی از جمله IDO با تاخیر مواجه است. تا به امروز، مشخص نیست که چه زمانی دسترسی عمومی امکان پذیر خواهد بود، اما بسیاری امیدوارند که سه ماهه اول 2022 عرضه شود.

GCOIN

هر Galaxy Fighter روزانه بین 5 تا 15 GCOIN تولید می کند و هر جنگنده در اکتبر 2021 شروع به تولید GCOIN کرد. اگر یک جنگنده فروخته شود، مالک جدید GCOIN فعلی را به ارث خواهد برد. GCOIN احتمالاً در اکوسیستم ارزشمند است زیرا برای قدرت دادن به بازیکنان در حرکات بازی، ساخت سلاح، باز کردن جعبه‌های غارت و آموزش و فروش جنگنده‌های نسل دوم مورد نیاز است.

با وجود مشکلات جزئی، یک IDO برای GCOIN در PolkaStarter برای 6 ژانویه برنامه ریزی شد و 4 میلیون توکن برای فروش با قیمت 0.50 دلار و حداکثر تخصیص 500 دلار برای هر کیف پول منتشر کرد. متأسفانه، الزامات KYC و لیست سفید پروژه، بسیاری از ساکنان را کنار گذاشته است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.