وانتی بالاتر از ۳ستاره کیفی تولید نمی‌شود

وانتی بالاتر از ۳ستاره کیفی تولید نمی‌شود
به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، بر اساس ارزیابی وضعیت کیفیت خودروهای وانت تولیدی در شهریور ماه 1399، در سطح قیمتی یک، وانت نیو پیکاپ فوتون دیزلی سه ستاره کیفی از پنج ستاره را کسب کرده است.

در گروه قیمتی دو نیز وانت کارا 2000 تک‌کابین تیپ 3 و وانت کارا دوکابین تیپ 3، وانت سایپا 151 و وانت مزدا کارا 2000 تک‌کابین نیز توانسته‌اند سه ستاره کیفی را به خود اختصاص دهند.

در همین سطح قیمتی وانت آریسان و وانت مزدا کارا 2000 دوکابین دو سه از پنج ستاره کیفی را کسب کرده‌اند.

همچنان طبق روال حداقل دو سال اخیر، پایین‌ترین سطح کیفی در تولید وانت‌ها متعلق به وانت نیسان (تک‌سوز و دوگانه سوز) در سطح قیمتی دو است که تنها یک ستاره از پنج ستاره کیفی را کسب می‌کنند. ضمن اینکه در ارزیابی کیفیت وانت‌های تولیدی شهریور ماه دیده می‌شود که وانت دیزل زامیاد نیز به دسته تک ستاره‌های کیفی اضافه شده است.

وضعیت کیفیت وانت‌ها مدت‌هاست که در همین سطح مانده و دیگر وانتی بالاتر از سه ستاره کیفی تولید نمی‌شود؛ این در حالی است که همسو با ثابت ماندن سطح کیفیت وانت‌ها، آمار تولید وانت‌ها در ماه‌های متوالی، در صدر جدول آمار تولید انواع خودروها قرار داشته و تیراژ بالای تولید را به خود اختصاص داده است. این موضوع در گزارش اخیر آمار تولید انواع خودروها در شهریور ماه نیز مشهود است.