وال استریت ژورنال: امریکا در جنگ تجاری از چین شکست خواهد خورد

وال استریت ژورنال: امریکا در جنگ تجاری از چین شکست خواهد خورد
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، سیاست دونالد ترامپ برابر چینی ها در حال شکست است زیرا نتیجه رویکرد سختگیرانه امریکا علیه چین تا کنون هیچ امتیاز چشمگیری نداشته است. به نوشته وال استریت ژورنال، امریکا نه تنها در سیاست های جنگ طلبانه علیه چین دست اوردی کسب نکرده بلکه این سیاست ها به […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، سیاست دونالد ترامپ برابر چینی ها در حال شکست است زیرا نتیجه رویکرد سختگیرانه امریکا علیه چین تا کنون هیچ امتیاز چشمگیری نداشته است.
به نوشته وال استریت ژورنال، امریکا نه تنها در سیاست های جنگ طلبانه علیه چین دست اوردی کسب نکرده بلکه این سیاست ها به طور فزاینده ای به اقتصاد ایالات متحده اسیب رسانده است.
براساس این گزارش، با سیاست های سختگیرانه امریکا امروز چین با سایر نقاط جهان یکپارچه تر شده در حالی که ایالات متحده منزوی تر شده است.
وال استریت در پیشنهادی به دولت ترامپ می نویسد: برای مقابله با شیوه های اقتصادی ناعادلانه چین، واشنگتن باید رویکرد خود را تغییر دهد و متحدین و نهادهای بین المللی را برای پیشبرد مجموعه ای از مطالبات متمرکز کند. ادامه جنگ تجاری با چین، هر دو اقتصاد را به سمت ابهای بالقوه خطرناک سوق می دهد.
به رغم هشدارهای نهادهای اقتصادی، رییس‌جمهوری امریکا و مقامات ارشد کاخ‌سفید با رد هرگونه نگرانی نسبت به کاهش رونق اقتصادی تاکید کرده‌اند که هیچ‌گونه چشم‌اندازی را برای ایجاد یک رکود اقتصادی متصور نیستند. ترامپ و مقامات او همزمان تصریح کرده‌اند که جنگ تجاری با چین، هیچ‌گونه صدمه‌ای را متوجه نظام اقتصادی امریکا نخواهد کرد.
لری کودلو مشاور اقتصادی ترامپ نیز به‌تازگی در شبکه فاکس‌نیوز گفت که اگرچه تهدید تعرفه‌های تجاری و محدودیت‌های دیگر در این زمینه برای اقتصاد جهان مطرح است، اما اقتصاد امریکا در وضعیت بسیار مناسبی قرار دارد. نگرانی‌ها از رکود در اقتصاد امریکا در یک هفته گذشته موجب شد تا هر سه شاخص اصلی بورس این کشور با افت ۳ درصدی مواجه شوند.
موسسه اعتبارسنجی «فیچ» در گزارش اخیر خود به سیاست‌های پولی انقباضی که فدرال رزرو و ۱۹ بانک مرکزی دیگر اتخاذ کرده‌اند اشاره داشت و ان را از زمان رکود ۲۰۰۹ تاکنون بی‌سابقه دانست.