واعظی: تحریم ها را توسط بخش خصوصی دور می زنیم

واعظی: تحریم ها را توسط بخش خصوصی دور می زنیم
خلاصه اخبار

بندرعباس- ایرنا- رییس دفتر رییس‌ جمهوری و سرپرست نهاد ریاست جمهوری گفت: آمریکا با تحریم های اقتصادی از تمام توان خود برای ایجاد نارضایتی و شکاف بین حاکمیت و ملت استفاده می کند تا به هدف های سیاسی خود برسد؛ درحالی که از طریق بخش خصوصی می توان تحریم ها را دور زد.

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، محمود واعظی شنبه شب در جمع فعالان اقتصادی استان هرمزگان با اشاره به حماسه آفرینی های مردم در 22 بهمن امسال، اظهار کرد: ملت ایران همواره در طول چهل ساله انقلاب اسلامی نشان داده اند که مثل یک خانواده از حاکمیت و دولت خود حمایت می کنند.
وی، نقش دولت در حمایت از بخش خصوصی را سیاست گذاری، نظارت، هدایت و حمایت عنوان و اضافه کرد: بنای دولت بر تصدی گری و بنگاه داری بر بخش خصوصی نیست.
رییس دفتر رییس‌ جمهوری بیان داشت: استان هرمزگان به دلیل اهمیت مرزی بودن آن و ظرفیت های خاصی که در توسعه مدیریت کشور دارد، آینه کشور است؛ لذا هرچه آبادتر شود، نزد کشورهای حوزه خلیج فارس سرافرازتر خواهیم بود.
واعظی گفت: این استان پیش از انقلاب و پس از آن در مقاطعی به دلیل نبود توجه به سرمایه گذاری بر روی نیروی انسانی بومی از بسیاری از توسعه ها عقب مانده است.
وی، توسعه و آینده هرمزگان را مثبت ارزیابی کرد و افزود: این استان در بخش های مختلف خود حرفی برای گفتن دارد و دولت نیز با توجه به اهمیت جایگاه این استان به دنبال توسعه هرمزگان در تمامی ابعاد آن است.
سرپرست نهاد ریاست جمهوری در همین ارتباط به صنعت پرورش میگو و ماهی در دریا به دلیل شاخص های بالای ارزآوری اشاره کرد.
واعظی در ادامه سخنان خود، خواستار توسعه و تنوع بخشی به زیرساخت های اقتصادی، نیروی انسانی و حمایت از بخش خصوصی شد.
وی به مقوله گردشگری به عنوان یکی از محورهای مهم برای توسعه زیرساخت های اقتصادی استان هرمزگان اشاره کرد.
رییس دفتر رییس‌ جمهوری یاد آور شد: استان هرمزگان به دلیل وجود ظرفیت های خاص این منطقه، وجود جزیره های زیبا، آب و هوایی خاص نقش مهمی در توسعه صنعت گردشگری دارد.
واعظی با اشاره به سخنان یکی از فعالان حوزه های اقتصادی و کشاورزی، تنوع در رشته های دانشگاهی متناسب با ظرفیت های استان هرمزگان را ضروری دانست.
وی اظهار امیدواری کرد؛ با برطرف شدن موانع فراروی حوزه صادرات، فضای کسب و کار در هرمزگان بهبود یابد و وضع مطلوب در عرصه اشتغال و اقتصاد استان هرمزگان ایجاد شود.
رییس دفتر رییس‌ جمهوری در همین پیوند خطاب به بانک ها، عنوان کرد: بانک ها رعایت حال کشاورزان را داشته باشند.
به گزارش ایرنا، رییس جمهوری فردا یکشنبه از طریق فرودگاه بندرلنگه وارد هرمزگان می شود و در ورزشگاه تختی این شهرستان با مردم غرب هرمزگان دیدار مردمی دارد.
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی بعد از ظهر یکشنبه نیز مرحله سوم پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس و ارتقای توسعه کمیت و کیفیت پالایش نفت بندرعباس بهره برداری می شود.
شرکت در نشست شورای اداری هرمزگان در یکشنبه شب را از دیگر برنامه های سفر رییس جمهوری به استان هرمزگان است.
روز دوم سفر رییس جمهوری به هرمزگان نیز با بهره برداری از طرح های نیروی دریایی و به آب اندازی زیر دریایی آغاز می شود.
همچنین بهره برداری از طرح های آب، جهاد کشاورزی و راه و شهرسازی از طریق ویدئو کنفرانس در روز دوشنبه با حضور رییس جمهوری انجام می شود.