واریز بخش قابل توجه مطالبات ایران از عراق به حساب بانک مرکزی/ در مورد تداوم روابط مالی و پولی دو کشور تصمیم گیری خواهد شد

واریز بخش قابل توجه مطالبات ایران از عراق به حساب بانک مرکزی/ در مورد تداوم روابط مالی و پولی دو کشور تصمیم گیری خواهد شد
خلاصه اخبار

رئیس کل بانک مرکزی در اینستاگرام خود نوشت: امروز نحوه پیگیری و اجرای توافقات دو کشور در دیدار جناب آقای روحانی از عراق مورد بررسی قرارگرفت.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصادآنلاین، عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی در یادداشتی اینستاگرامی درباره دیدار امروز حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی، رییس جمهوری ایران با عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق نوشت:

امروز ۱۷ فروردین ۹۸ درجریان دیدار هیات های عالیرتبه دو کشور ایران و عراق، نحوه پیگیری و اجرای توافقات دو کشور در دیدار جناب آقای دکتر روحانی از عراق مورد بررسی قرارگرفت. روند توافقات به خوبی پیش می رود. موضوع توافقات مالی و بانکی ٢ کشور نیز که در دیدار بهمن ۹۷ اینجانب از بغداد به امضای رؤسای کل بانک های مرکزی ٢ کشور رسید و نحوه تکمیل و اجرای سریعتر آن مورد توجه ویژه رئیس جمهور اسلامی ایران و نخست وزیر عراق قرار گرفت و دو طرف در مورد عزیمت اینجانب به عراق در آینده نزدیک تأکید کردند. در حال حاضر بخش قابل توجهی از مطالبات ایران به حساب بانک مرکزی واریز شده است و بایستی در مورد نحوه تکمیل و تداوم روابط مالی و پولی دو کشور با توجه به حجم در حال افزایش صادرات ایران تصمیم گیری شود. صادرات برق و گاز ایران امسال از ۴ میلیارد دلار فراتر خواهد رفت.

منبع: اقتصادآنلاین