وارن بافت: بیت‌کوین هیچگونه ارزش خاصی ندارد

وارن بافت: بیت‌کوین هیچگونه ارزش خاصی ندارد
خلاصه اخبار

او که از منتقدین قدیمی صنعت رمزارزی است در جدید‌ترین صحبت‌های خود گفته است که بیت‌کوین فاقد هرگونه ارزش منحصر به فرد می‌باشد

به گزارش سیگنال به نقل از کوینت، البته این نخستین بار نیست که آقای بافت انتقاد‌های تند و تیزی نسبت به بیت‌کوین و دیگر رمزارزها ارائه کرده و باعث مجادله بین کاربران فضای رمزارز شده است. او در ماه می ۲۰۱۸ نیز با جمله‌ی «منطقه‌ی آلوده به مرگ موش» از این رمزارز یاد کرده بود، همچنین در ماه ژانویه‌ی همان سال اعلام کرده بود که «من می‌توانم با اطمینان بگویم که رمزارزها با یک پایان بد روبرو خواهند شد».

نظرات روز چهارشنبه پس از ۴۸ ساعت فراز و نشیت و نوسان ارزش محبوب‌ترین رمزارز بازار منتشر شده است. روز شنبه قیمت هر واحد بیت‌کوین به بالاترین حد خود طی دو ماه گذشته رسید و از مرز ۴۲۰۰ دلار عبور کرد، اما این روند افزایشی دیری نپایید و با سقوط ۱۰ درصدی در روز یک‌شنبه توانست دومین سقوط بزرگ یک‌روزه‌ را برای سال جاری رقم بزند.

آقای بافت در مصاحبه‌ی روز دوشنبه‌ی خود اعلام کرد:

من واقعا متاسفم که چنین اتفاقی می‌افتد، زیرا مردم امیدوارند که چیزهایی مانند بتواند باعث ایجاد تغییر در زندگی آن‌ها شود. من نسبت به افرادی که بیت‌کوین در اختیار دارند، احساس دلسوزی می‌کنم.

در نهایت باید گفت که از زمان شروع سال جدید میلادی تا کنون، رمزارز بیت‌کوین تغییرات چندانی نداشته است، اما با در نظر گرفتن بالاترین رکورد‌های قیمت در دسامبر ۲۰۱۷ و ثبت قیمت حدود ۲۰ هزار دلار، این رمزارز شاهد سقوط ۸۰ درصدی ارزش بوده است.

نمودار تغییرات قیمت رمزارز بیت‌کوین از دسامبر ۲۰۱۷ تا به امروز