واردات نفت خام چین ۲۲ درصد افزایش یافت

واردات نفت خام چین ۲۲ درصد افزایش یافت
خلاصه اخبار

واردات نفت خام چین با بالا رفتن خرید پالایشگاه‌های خصوصی جدید افزایش یافت ،در حالی که واردات گاز طبیعی به خاطر کاهش تقاضا کاهش یافت.

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم  ، واردات نفت خام چین با بالا رفتن خرید پالایشگاه‌های خصوصی جدید افزایش یافت ،در حالی که واردات گاز طبیعی به خاطر کاهش تقاضا کاهش یافت. دمای بالای هوا باعث کاهش تقاضای گاز طبیعی شده است . چین بزرگترین وارد کننده نفت خام جهان 39.23 میلیون تن نفت خام در سال گذشته وارد کرد. این مقدار معادل 10.23 میلیون بشکه در روز است که 21.6 درصد از 8.41 میلیون بشکه زمان مشابه سال گذشته بیشتر است . 
این چهارمین ماه پیاپی است که واردات نفت خام چین بالاتر از 10 میلیون بشکه در روز قرار می گیرد. واردات نفت خام در ماه گذشته هم از 10.03 میلیون بشکه در روز ژانویه بیشتر بود . 
هنگلی پتروکمیکال، اپراتور اولین پالایشگاه بزرگ خصوصی چین در 28 ژانویه اعلام کرد که این پالایشگاه تا پایان مارس برای راه‌اندازی کامل آماده می شود . 
ژیجیانگ پتروکمیکال هم پالایش آزمایشی را در برخی واحدها در شرق چین آغاز کرده و در سه ماهه دوم سال به تولید کامل می‌رسد . 
پالایشگاه های جدید یک عامل افزایش واردات هستند. واردات زیاد نفت خام نشانه تقاضای بالای نفت از طرف بخش خصوصی و سرعت گرفتن ایجاد زیرساخت هاست . 
واردات برای دو ماه اول 2019 نسبت به سال گذشته 12.4 درصد افزایش داشت و به 81/83 میلیون تن معادل 10.12 میلیون بشکه در روز رسید. 
واردات گاز طبیعی در فوریه با افزایش دمای هوا نسبت به ماه گذشته کاهش یافت ولی نسبت به زمان مشابه 2018 بیشتر بود . 
کل واردات گاز طبیعی ماه گذشته 7.58 میلیون تن بود که نسبت به 9.81 میلیون تن ژانویه کاهش داشت  ولی 9.2 درصد نسبت به سال قبل بالاتر بود . 
با پایان فصل سرما در اواسط مارس، تقاضای واردات گاز طبیعی مایع چین که در ژانویه رکورد زده بود کاهش می یابد . 
واردات گاز برای دو ماه اول 2019 به 17.36 میلیون تن رسید که 18.5 درصد نسبت به سال قبل بالاتر بود . 
اطلاعات نشان می دهد که صادرات سوخت پالایش شده چین 9.4 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته و به 3.81 میلیون تن رسیده است، در حالی که واردات 10 درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته و به 2.35 میلیون تن رسیده است .