هیل: اتحادیه اروپا همچنان بر حمایت از ایران در برابر امریکا ایستاده است

هیل: اتحادیه اروپا همچنان بر حمایت از ایران در برابر امریکا ایستاده است
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، به دنبال افزایش تنش در منطقه خلیج فارس و تصمیم امریکا برای پیوستن کشورها اروپایی به ایتلاف دریایی برای حفاظت از اب راه های تنگه هرمز،اتحادیه اروپا با جانبداری از ایران و فاصله گرفتن از امریکا همچنان تصمیمی به رها کردن تهران و پیوستن به سیاست های واشنگتن […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، به دنبال افزایش تنش در منطقه خلیج فارس و تصمیم امریکا برای پیوستن کشورها اروپایی به ایتلاف دریایی برای حفاظت از اب راه های تنگه هرمز،اتحادیه اروپا با جانبداری از ایران و فاصله گرفتن از امریکا همچنان تصمیمی به رها کردن تهران و پیوستن به سیاست های واشنگتن نگرفته است.
هیل افزود: با گذشت یک ماه از توقیف نفت کش انگلیسی در تنگه هرمز ، اتحادیه اروپا همچنان تصمیمی برای پیوستن به سیاست های فشار حداکثری ترامپ علیه تهران اتخاذ نکرده است.
براساس این گزارش، اتحادیه اروپا با مخالفت از تحریم های امریکا علیه ایران برای حضور در ایتلاف چند ملیتی امریکا در اب های خلیج فارس علاقه ای نشان نمی دهد، و در عوض رفتارهای مقامات اتحادیه اروپا در بروکسل نشان می دهد که به جای مبارزه با تهدید ایران، تلاش خود را برای صیانت از تهران را ادامه می دهند.
امریکا در هفته های اخیر با ارایه طرحی  تلاش کرده است تا به اصطلاح ایتلافی از کشورهای مختلف برای تامین امنیت کشتیرانی در خلیج فارس و بویژه تنگه هرمز تشکیل دهد.
طرح موسوم به ایتلاف دریایی امریکا در خلیج فارس چند هفته ای است که از سوی محافل سیاسی و نظامی ایالات متحده مطرح شده و دولت ترامپ با دعوت از ۶۰ کشور تلاش گسترده ای برای اجرایی کردن این طرح داشته است.
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان به تازگی اعلام کرد که تجربه نشان می دهد حضور نیروهای امریکا و خارجی در این ابها هرگز منجر به امنیت نشده و بهترین کاری که امریکایی ها می توانند برای تامین امنیت این منطقه انجام دهند، این است که منطقه را به حال خودش رها کنند چرا که امنیت منطقه در طول تاریخ توسط همسایگان این ابها تامین شده است.