همکاری ژاپن و فرانسه برای کاهش تنش ها میان ایران و آمریکا

همکاری ژاپن و فرانسه برای کاهش تنش ها میان ایران و آمریکا
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، تلویزیون دولتی ژاپن روز یکشنبه گزارش کرد «تاکه ئو موری»  معاون ارشد وزارت امور خارجه ژاپن و «فیلیپ ارِرا»  یک مقام مسئول سیاست های امنیتی فرانسه، روز گذشته (شنبه) در پاریس نشستی برگزار کردند. طرف ژاپنی در این نشست به مقام فرانسوی گفت که توکیو به تلاش های دیپلماتیک […]

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، تلویزیون دولتی ژاپن روز یکشنبه گزارش کرد «تاکه ئو موری»  معاون ارشد وزارت امور خارجه ژاپن و «فیلیپ ارِرا»  یک مقام مسئول سیاست های امنیتی فرانسه، روز گذشته (شنبه) در پاریس نشستی برگزار کردند.
طرف ژاپنی در این نشست به مقام فرانسوی گفت که توکیو به تلاش های دیپلماتیک خود برای کمک به کاهش تنش ها در خاورمیانه ادامه خواهد داد.
او افزود از جمله تلاش های ژاپن این است که به دنبال برگزاری اجلاسی میان نخست وزیر شینزو آبه و حسن روحانی رئیس جمهوری ایران در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در اواخر ماه جاری باشد.
گزارش می افزاید دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه روز پنجشنبه گفت و گوی تلفنی داشتند مکرون سعی می کند که برای تحقق دیداری میان ترامپ و روحانی میانجیگری کند.
ژاپن پیش از این نیز بارها آمادگی خود را برای یافتن راه حلی برای کاهش تنش ها میان آمریکا و ایران اعلام کرده بود.