همکاری تسلا ، Block و Blockstream با هدف تسهیلات استخراج بیت کوین سبز

همکاری تسلا ، Block و Blockstream با هدف تسهیلات استخراج بیت کوین سبز

Blockstream و Block که قبلاً اسکوئر نامیده می شد، اعلام کرده اند که قصد دارند استخراج بیت کوین را در تگزاس با استفاده از فناوری انرژی خورشیدی ایجاد شده توسط تسلا آغاز کنند.

طبق بیانیه مطبوعاتی منتشر شده توسط این شرکت ها، انتظار می رود تسهیلات استخراج بیت کوین قبل از پایان سال جاری تکمیل شود.

به گفته CNBC، یکی از بنیانگذاران Blockstream، آدام بک، گفت که این تاسیسات برای اثبات اینکه استخراج بیت کوین می تواند در مقیاس بزرگ با انرژی های تجدیدپذیر انجام شود، ساخته خواهد شد.

وی افزود که این مرکز دارای داشبوردی خواهد بود که به مردم اجازه می دهد تا بر عملکرد آنی پروژه نظارت کنند. اعضای عمومی می توانند قدرت خروجی و تعداد کل بیت کوین استخراج شده با استفاده از این تسهیلات را تماشا کنند.

این توسعه اخیر ناشی از همکاری Blockstream و Block است که در ژوئن 2021 وارد شد. سپس، هر دو طرف قصد خود را برای ایجاد  تاسیسات معدنی در ایالات متحده نشان دادند.

ویژگی های تاسیسات

این تاسیسات با پنل های خورشیدی 3.8 مگاواتی و مگا پک 12 مگاوات ساعتی که توسط تسلا ارائه می شود، تامین می شود.

استخراج بیت کوین سبز می شود

استخراج‌کنندگان بیت‌کوین به‌طور فزاینده‌ای از منابع انرژی تجدیدپذیر برای استخراج دارایی دیجیتال استفاده می‌کنند و در نتیجه به لغو این تصور که این فرآیند باعث آسیب بیشتر به محیط‌زیست می‌شود، کمک می‌کند.

تحرکات انبوهی از این شرکت گزارش قبلی CryptoSlate را تأیید می کند که بیان می کرد درصد صنعت استخراج بیت کوین جهانی که منابع تجدیدپذیر را برای استخراج بیت کوین به کار می گیرد از 1٪ به 58.5 درصد افزایش یافته است.

آیا این امر باعث می شود تسلا دوباره بیت کوین را بپذیرد؟

تسلا، سازنده محبوب خودروهای برقی، سال گذشته با اعلام اینکه در حال خرید 1.5 میلیارد دلار دارایی دیجیتال است، موج رمزنگاری را پخش کرد. نه تنها این، این شرکت به طور موقت دارایی شاخص را به عنوان روش پرداخت برای وسایل نقلیه خود پذیرفت.

با این حال، این حرکت کوتاه مدت بود زیرا این شرکت نگرانی های زیست محیطی را در مورد اینکه چرا مجبور به توقف پذیرش بیت کوین است، ذکر کرد.

اما با شراکت این شرکت با دیگر شرکت‌های طرفدار رمزارز برای استخراج بیت‌کوین با انرژی‌های تجدیدپذیر، ممکن است شرکت تحت رهبری ایلان ماسک را ترغیب کند تا دوباره این دارایی را بپذیرد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.