همکاری بانک تجارت و صندوق نوآوری برای رونق تولید

همکاری بانک تجارت و صندوق نوآوری برای رونق تولید
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، صندوق نوآوری و شکوفایی به منظور کمک به رونق تولید و توسعه اقتصاد دانش‌بنیان، تجاری‌سازی ایده‌های نو و تحقق دستاوردهای پژوهشی و اختراعات از طریق ارائه کمک‌ها و خدمات مالی و پشتیبانی از شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان تشکیل شده است. مهرجو خاطرنشان کرد: ترکیب اصلی این صندوق […]

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، صندوق نوآوری و شکوفایی به منظور کمک به رونق تولید و توسعه اقتصاد دانش‌بنیان، تجاری‌سازی ایده‌های نو و تحقق دستاوردهای پژوهشی و اختراعات از طریق ارائه کمک‌ها و خدمات مالی و پشتیبانی از شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان تشکیل شده است. مهرجو خاطرنشان کرد: ترکیب اصلی این صندوق متشکل از یک هیات امنا به ریاست دکتر حسن روحانی رئیس‌جمهور و دیگر اعضا همچون ستاری معاون علمی و فناوری، نوبخت معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی و وزرای علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، اقتصادی و دارایی، همتی رئیس کل بانک مرکزی و رئیس بنیاد ملی نخبگان است. به گفته وی سرمایه اولیه صندوق نوآوری و شکوفایی که مبلغی معادل ۳۰هزار میلیارد ریال است، از سر فصل بودجه کل کشور و از طریق حساب ذخیره ارزی یا صندوق توسعه ملی تامین و پرداخت می‌شود.

همچنین براساس اساسنامه این صندوق می‌تواند برای تحقق اهداف و پروژه‌های خود از کمک و سرمایه‌گذاری اشخاص حقیقی و حقوقی، شرکت‌های دولتی وابسته، نهادهای عمومی غیردولتی، حمایت بانک‌ها و موسسات مالی و درآمدهای حاصل از سرمایه‌گذاری در طرح‌ها استفاده کند. معاون مدیر عامل بانک تجارت افزود: حمایت‌های مالی این صندوق از مجموعه‌های دانش‌بنیان شامل انواع کمک بلاعوض، یارانه، ارائه تسهیلات، انواع خدمات ضمانت‌نامه‌ای، سرمایه‌گذاری در طرح‌های نوآوری و فناوری با استفاده از سپرده‌گذاری، سرمایه‌گذاری و هدایت منابع خود در بانک‌ها برای تحقق برنامه‌های صندوق است. مهرجو تاکید کرد: با توجه به حمایت دولت از شرکت‌های دانش‌بنیان این مهم در استراتژی‌های بانک تجارت قرار گرفت که براساس هزینه و فایده مشتریان با آنان وارد همکاری شویم و با توجه به تاکید رضا دولت‌آبادی، مدیر عامل بانک تجارت مبنی بر توسعه تعامل و ارائه خدمات مالی و بانکی به شرکت‌های دانش‌بنیان و رونق تولید، در سال‌های گذشته نشست‌هایی با مسوولان صندوق نوآوری و شکوفایی با حضور مدیر عامل بانک برگزار شد، که سرانجام بعد از توافقات صورت‌گرفته در تاریخ ۲۶/ ۱/ ۹۸ تفاهم‌نامه همکاری بین بانک و این صندوق منعقد شد. وی افزود: بعد از افتتاح دفتر بانک تجارت در محل صندوق نوآوری، از محل بودجه مصوب دولت برای این صندوق، مقرر شد تا بانک تجارت بعد از معرفی شرکت‌ها از سوی صندوق نسبت به اعتبارسنجی و ظرفیت‌سنجی آنها اقدام و بعد از تایید صلاحیت، در قالب عقود اسلامی تسهیلاتی با نرخ سود ۴ تا ۱۸ درصد پرداخت کند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها