اوکراین با همکاری صرافی FTX ، Kuna و Everstake وب سایتی برای اهدای کریپتو راه اندازی کرد

اوکراین با همکاری صرافی FTX ، Kuna و Everstake وب سایتی برای اهدای کریپتو راه اندازی کرد

صرافی‌های کریپتو FTX و Kuna و پلتفرم سهام Everstake با مقامات دولت اوکراین برای راه‌اندازی یک وب‌سایت کمک مالی برای کاربرانی که مایل به ارسال ارز دیجیتال برای کمک به کشور و مردم آن هستند، همکاری کرده‌اند.

در اطلاعیه روز دوشنبه، وزارت تحول دیجیتال اوکراین اعلام کرد که دولت Aid for Ukraine را راه اندازی کرده است، پلتفرمی که کمک های مالی را به بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH)، تتر (USDT)، پولکادات  (DOT)، سولانا  (SOL) ،دوج کوین  (DOGE)، مونرو (XMR)، آیکون  (ICX) و نئو  (NEO) “برای حمایت از مردم در مبارزه آنها برای آزادی” می پذیرد.  بسیاری از مناطق این کشور از 24 فوریه مورد حمله ارتش روسیه قرار گرفته است.

طبق این وب سایت، کاربران در زمان انتشار بیش از 48 میلیون دلار ارز دیجیتال ارسال کرده اند که تقریباً 24 درصد از هدف 200 میلیون دلاری پلتفرم است. این وجوه به بانک ملی اوکراین فرستاده می‌شود و برای «مهمات و ملزومات» با هدف حمایت از نیروهای مسلح این کشور و برنامه‌ کمک‌های بشردوستانه استفاده می‌شود. کمک های مالی فیات به بانک مرکزی اوکراین با ارزهای مختلف نیز پذیرفته می شود.

آناتولی یاکوونکو، یکی از بنیانگذاران آزمایشگاه سولانا، گفت:

«کمک برای اوکراین نشان می‌دهد که چگونه جامعه جهانی ارز دیجیتال و سیستم مالی سنتی می‌توانند با هم کار کنند. کمک‌های ارز دیجیتال به DAO ذخیره می‌شود و در زنجیره کنترل می‌شود، سپس به FTX، یک صرافی متمرکز، منتقل می‌شود تا به دلار فیات که از طریق سوئیفت به دولت اوکراین ارسال می‌شود، فروخته شود.»

این پلتفرم فهرستی از آدرس‌های کیف پول را که قبلاً توسط دولت اوکراین ارائه شده بود با استفاده از حساب توییتر خود یکپارچه کرد. با این حال، از زمان حمله روسیه به اوکراین، برخی از شرکت‌های رمزارز نیز اعلام کرده‌اند که به اوکراین کمک مالی خواهند کرد. کراکن متعهد شد که 1000 دلار برای هر کاربری که قبل از 9 مارس در کشور ایجاد حساب کاربری داشته باشد، توزیع کند، در حالی که Bored Ape Yacht Club اعلام کرده است که با اهدای 1 میلیون دلاری ETH مطابقت دارد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.