همتی: صادرات نفت ایران در حال افزایش است

همتی: صادرات نفت ایران در حال افزایش است
خلاصه اخبار

رئیس کل بانک مرکزی ایران گفت: جمهوری اسلامی قله مقاومت تحریمی را پشت سرگذاشته و باوجود ادعای آمریکا مبنی بر صفر شدن فروش نفت، روند صادرات نفت در حال افزایش است.

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا، عبدالناصر همتی روز چهارشنبه در حاشیه نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران، درباره تحریم های جدید آمریکا علیه رهبر معظم انقلاب که دیروز اعلام شد، اظهار داشت: آمریکایی ها هر کاری که برای تحریم قادر به انجام بودند، اجرا کردند.

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه نشانه مهم مبنی بر اینکه مردم برای تحریم ها اهمیتی قایل نیستند، وضعیت بازار ارز است وگفت: امروز التهابی در بازار ارز وجود ندارد؛ مردم آگاهی یافته اند که دشمنان هرکاری که می توانسته اند انجام داده و تحریم ها، بیشتر از این، فایده ای ندارد.

وی درباره ادعای اروپایی ها مبنی بر اینکه در آستانه اجرای سازوکار مالی اینستکس هستیم، گفت: مدتی است که این موضوع را از طرف اروپایی می شنویم.

رئیس کل بانک مرکزی افزود: جلسات نزدیک تری را با ما برگزار کرده و اسناد لازم برای اجرای اینستکس مبادله شده، اما تاکید می کنیم که باید داخل اینستکس، منابع مالی جابجا شود.

وی با بیان اینکه ما به اروپا صادراتی نداریم، پس نمی توانیم وارداتی داشته باشیم، اضافه کرد: یک راه حل این است که از ما نفت بخرند که گفتند در این موضوع مشکل دارند.

رئیس کل بانک مرکزی گفت: راه دوم این است که اروپایی ها خط اعتباری بدهند تا بتوانیم از آنها کالا خریداری کنیم و چنانچه هر کدام از این کارها انجام شود، راه اندازی اینستکس حتی یک هفته نیز طول نمی کشد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.