همتی خبر داد: عرضه 27.5 میلیارد دلار ارز در نیما طی یکسال گذشته

همتی خبر داد: عرضه 27.5 میلیارد دلار ارز در نیما طی یکسال گذشته
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، عبدالناصر همتی با اشاره به تعمیق تدریجی سامانه نیما اعلام کرد: از مردادماه سال گذشته تاکنون معادل 27.5 میلیارد دلار ارز درسامانه نیما عرضه شده است که 3 میلیارد دلار آن واردات در مقابل صادرات خود و غیر بوده است. رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه، این […]

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، عبدالناصر همتی با اشاره به تعمیق تدریجی سامانه نیما اعلام کرد: از مردادماه سال گذشته تاکنون معادل 27.5 میلیارد دلار ارز درسامانه نیما عرضه شده است که 3 میلیارد دلار آن واردات در مقابل صادرات خود و غیر بوده است.

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه، این حجم از عرضه ارز با 74 هزار مورد عرضه در سامانه تحقق یافته است، افزود: این حجم از عرضه ارز عمدتاً توسط صادرکنندگان موجب 108 هزار مورد تأمین واردات به میزان حدود 22میلیارد دلار شده است و بقیه نیز صرف تسویه تعهدات بانکها شده و یا در جریان اقدام برای تأمین است.

همتی تاکید کرد: بیش از 46میلیارد دلار مبادله در سال اول فعالیت سامانه نیما نقش مهمی به این سامانه در مبادلات تجارت خارجی کشور داده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها