هفته اضطرابی سکه و دلار/ بازدهی ربع سکه از سکه تمام سبقت گرفت

هفته اضطرابی سکه و دلار/ بازدهی ربع سکه از سکه تمام سبقت گرفت

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

روز پنج‌شنبه، اسکناس آمریکایی 330 تومان افزایش قیمت را به ثبت رساند و به بهای 29 هزار و 980 تومان رسید. در ساعاتی حتی قیمت‌های بالای مرز 30 هزار تومانی نیز در بازار رقم خورد و در معاملات خرد نیز کمتر معامله‌گری حاضر به فروش دلار زیر مرز یاد شده بود. با این حال، در معاملات عمده در نهایت دلار 20 قدم پایین تر از مرز 30 هزار تومانی بسته شد و روز جمعه نیز در معاملات پشت خطی، تمایل به فروش دلار بیشتر از خرید بود.

سکه امامی هم در روز آخر هفته نوسانات عجیب و دلهره آوری را پشت‌سرگذاشت. سکه در معاملات عمده و فردایی به قیمت 14 میلیون و 600 هزار تومان رسید که 520 هزار تومان بیشتر از روز چهارشنبه بود. با این حال در معاملات خرد، بسیاری از فروشندگان حاضر به عرضه سکه زیر مرز 15 میلیون تومان نبودند و سایت «صنف طلا، جواهر، نقره و سکه تهران» قیمت سکه امامی را 15 میلیون و 100 هزار تومان درج کرد.

ربع سکه و نیم سکه نیز روند افزایشی روزهای پیشین را در روز انتهای هفته ادامه دادند؛ ربع سکه به قیمت 5 میلیون و 100 هزار تومان رسید و نیم سکه با 250 هزار تومان افزایش پا به کانال 8 میلیونی گذاشت و عدد 8 میلیون و 150 هزار تومان را در مقابل خود دید. هر سه نوع سکه پرطرفدار بازار دچار قیمت‌های حبابی شده‌اند و از ارزش ذاتی خود فاصله گرفته‌اند.

اگر قیمت سکه امامی در معاملات عمده را ملاک قرار دهیم، این فلز گرانبها در هفته گذشته حدود 10 درصد افزایش قیمت را به ثبت رساند وحباب آن به حدود یک میلیون و 200 هزار تومان رسید. با این حال، ربع سکه هم از جهت میزان رشد و هم از جهت حباب بسیار از سکه امامی جلوتر است. ربع سکه در هفته گذشته رشد 27 درصدی را به ثبت رساند. حباب این قطعه طلایی کوچک هم بیش از یک میلیون و 700 هزار تومان است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
نظرات کاربران
 • سلام وقت بخیر

  ببخشید من تازه واردم من از کجا میتونم سکه بخرم و کجا بفروشم میشه راهنمایی بکنید ممنون میشم

  • کارشناس بازار طلا و ارز

   باسلام
   معمولا در اکثر طلافروشی ها این امکان وجود دارد.
   فقط به پلمپ بودن سکه خریداری شده و همچنین بانکی بودن آن توجه داشته باشید.

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
26 دی 1399