هش ریت شبکه بیت کوین به بالاترین میزان تاریخ خود رسید!

هش ریت شبکه بیت کوین به بالاترین میزان تاریخ خود رسید!
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال، بنا بر اطلاعات موجود در وب‌سایت بلاک چین (Blockchain.com)، روز گذشته، نرخ هش شبکه‌ی بیت کوین به بالاترین میزان در تاریخ خود رسید. در ادامه با ارزدیجیتال همراه باشید. طبق گزارش خبرگزاری کوین تلگراف، این رکورد، پیش‌تر، در نیمه‌ی دوم ماه ژوین با نرخ ۶۵.۱۹ تراهش بر […]

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال، بنا بر اطلاعات موجود در وب‌سایت بلاک چین (Blockchain.com)، روز گذشته، نرخ هش شبکه‌ی بیت کوین به بالاترین میزان در تاریخ خود رسید. در ادامه با ارزدیجیتال همراه باشید.

طبق گزارش خبرگزاری کوین تلگراف، این رکورد، پیش‌تر، در نیمه‌ی دوم ماه ژوین با نرخ ۶۵.۱۹ تراهش بر ثانیه شکسته شد و از ان زمان تاکنون، به طور پیوسته افزایش پیدا کرده است.

نرخ هش (Hash rate)، تعداد محاسباتی است که یک سخت‌افزار یا شبکه می‌تواند در یک ثانیه انجام دهد. این مسیله از ان‌ جهت برای استخراج‌کنندگان با اهمیت است که با افزایش نرخ هش، شانس انها برای حل معادلات ریاضی، بستن بلاک و دریافت پاداش بیش‌تر خواهد شد. از طرف دیگر، با بالاتر رفتن این نرخ، تعداد منابع موردنیاز برای اجرای حمله‌ی ۵۱ درصدی افزایش پیدا کرده و درنتیجه، امنیت شبکه بیش‌تر خواهد شد. 

هش ریت شبکه بیت کوین به بالاترین میزان تاریخ خود رسید!

روند نرخ هش شبکه‌ی بیت کوین از سال ۲۰۰۹ تا به امروز

یکی دیگر از تاثیرات بالاتر رفتن نرخ هش در یک شبکه، افزایش میزان مصرف انرژی است. بنا بر اخرین بررسی‌های شرکت تحقیقاتی کوین شیرز (CoinShares)، بالغ بر ۷۴.۱ درصد از عملیات‌های استخراج بیت کوین توسط انرژی‌های تجدیدپذیر صورت می‌گیرد.

به گزارش پیشین وب‌سایت خبری کوین تلگراف، دوره‌ی پس از سپتامبر ۲۰۱۸ و یا همان «زمستان ارزهای دیجیتال» را می‌توان عقب گردی برای شبکه بیت کوین دانست چراکه در ان زمان، نرخ هش شبکه بیت کوین، برای اولین بار در تاریخ با کاهش روبه‌رو شد.

ماه ژوین نیز اعلام شد که سختی شبکه بیت کوین به بالاترین میزان خود رسید. به عقیده‌ی بسیاری، افزایش رقابت میان استخراج کنندگان، ازجمله دلایل این اتفاق بوده است. 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها