هش ریت بیت کوین به بالاترین حد خود رسید!

هش ریت بیت کوین به بالاترین حد خود رسید!
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،اطلاعات سایت blockchain.com نشان می‌دهد که هش ریت بیت کوین در تاریخ ۲۹ ژوین به ۶۸,۶۳۸,۹۹۲ تراهش در ثانیه رسید که بالاترین میزان هش ریت شبکه بیت کوین می‌باشد. هش ریت بیت کوین از اواسط دسامبر سال گذشته روند صعودی داشته است و نسبت به ان زمان، شاهد […]

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،اطلاعات سایت blockchain.com نشان می‌دهد که هش ریت بیت کوین در تاریخ ۲۹ ژوین به ۶۸,۶۳۸,۹۹۲ تراهش در ثانیه رسید که بالاترین میزان هش ریت شبکه بیت کوین می‌باشد. هش ریت بیت کوین از اواسط دسامبر سال گذشته روند صعودی داشته است و نسبت به ان زمان، شاهد افزایش ۱۱۳ درصدی بوده است.

هش ریت بیت کوین در حال حاضر به ۶۹,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ هش در ثانیه رسیده است. این مقدار نسبت به دسامبر ۲۰۱۸ و ژوین ۲۰۱۷ به ترتیب افزایش ۲ و ۱۰ برابری داشته است.

هش ریت بیت کوین بر کوین های رقیب غلبه کرده است

به سرعت انجام عملیات در بلاک چین، هش ریت می‌گویند. به عبارت دیگر، هش ریت به این موضوع اشاره دارد که ماینرها چه میزان توان محاسباتی به شبکه ارایه می‌دهند. در پایان ماه ژوین، هش ریت شبکه بیت کوین به رقم شگفت انگیز ۶۸,۶۳۸,۹۹۲ تریلیون هش در ثانیه رسید.

برای مقایسه می‌توان گفت که در همین روز، هش ریت اتریوم و لایت کوین که پس از بیت کوین، مهم ترین کوین های استفاده کننده از گواه اثبات کار می‌باشد به ترتیب به ۱۷۴.۷ و ۴۳۴.۶ تراهش در ثانیه رسید که در مقایسه با بیت کوین ناچیز می‌باشد.

نمودار هش ریت

تسلط هش ریت بیت کوین، شهرت این ارز دیجیتال را به عنوان ایمن ترین شبکه و هم چنین جایگاه ان را به عنوان رتبه اول بازار توجیه می‌کند. در این خصوص، تد شابکوف یکی از نویسندگان هکرنون (Hackernoon) گفت:

بیت کوین به طور گسترده به عنوان ایمن ترین و قدیمی ترین دارایی دیجیتال موجود در نظر گرفته می‌شود و قیمت و هش ریت ان گویای عملکرد بسیار بهتر بازار ارز دیجیتال می‌باشد. بیت کوین برخلاف لایت کوین، به زودی شاهد نصف شدن جایزه استخراج بلاک نخواهد بود. هرچند قبل از می ۲۰۲۰، جایزه بلاک بیت کوین نیز نصف خواهد شد که منجر به افزایش هش ریت و قیمت بیت کوین می‌شود.

هش ریت سنجش مناسبی برای نوسان قیمت نیست

هش ریت اندیکاتور مفیدی برای سنجش اعتبار کاربران به شبکه می‌باشد. اما استفاده از هش ریت برای اندازه گیری نوسانات قیمت اینده، مشکل افرین است، زیرا رابطه بین هش ریت و قیمت بیت کوین مقداری پیچیده تر است.

قیمت بیت کوین نیروی محرکه ان است، بنابراین افزایش و کاهش قیمت بیت کوین باعث افزایش و کاهش هش ریت ان نیز می‌شود. کریستوفر بندیکسن رییس تیم تحقیقاتی کوین شر (CoinShare) این موضوع را با توضیح فرایند ماینینگ بیان می‌کند:

همانند سایر صنایع مبتنی بر سرمایه، تاخیر در روند صعودی به دلیل فاصله زمانی بین تصمیم گیری برای سرمایه گذاری و اقدام به ان است. برای بسیاری از افراد حاضر در ماینینگ بیت کوین، این فاصله زمانی، ماه ها به طول می‌انجامد.

البته در مواقعی که استخراج بیت کوین سوداور نباشد، تجهیزات فورا خاموش می شوند. این بدان معناست:

هش ریت طی چند ماه در افزایش قیمت تاخیر ایجاد می کند اما به کاهش قیمت ها سریعتر پاسخ نشان می دهد.

تعداد ماینرهایی که به شبکه اضافه می شوند نیز در بالاترین حد خود قرار دارد

هش ریت شاخص مناسبی برای سلامت شبکه است. کریس دیرز مدیر انجمن بنیاد counterparty در این خصوص اینکه هش ریت معیاری برای تعیین علاقه مندی ماینرهاست و ارتباط ان با سختی ماینینگ صحبت کرد:

از انجایی که ماینرهای بسیار زیادی وجود دارند، هشینگ نیز بیشتر خواهد شد. هر دو هفته و به نظرم پس از هر ۲۰۱۶ بلاک، سختی ماینینگ شبکه تنظیم خواهد شد و زمان سطح سختی جدید نیز رسیده است. بنابراین هنگامی که سختی را تغییر می‌دهید، ماینرها یا به سیستم وارد شده یا از ان خارج می‌شوند.

نمودار سختی ماینینگ بیت کوین

و بدین ترتیب، با وجود ماینرهای فعلی که در بیشترین سطح خود از نظر تعداد می‌باشند و تعداد ماینرهای که به شبکه می‌پیوندند، چشم انداز خوبی از اینده در نظر گرفته می‌شود. با تمام این موارد، این اندیکاتورها نشان می‌دهند که اعتماد به بیت کوین هیچگاه بیش از شرایط فعلی نبوده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها