هشدار! هکرها به حسابهای رمزارزی هجوم آورده‌اند

هشدار! هکرها به حسابهای رمزارزی هجوم آورده‌اند

جو لونگو (Joe Longo)، رئیس شرکت ASIC، در گزارش جدید خود روی این نکته اشاره کرده است که شرکت‌های زیادی اخیراً از اشخاص ثالث برای تامین امنیت سایبری و محفاظت از داده‌های مهمشان استفاده می‌کنند. او می‌گوید استفاده از خدمات اشخاص ثالث بدون بررسی دقیق آن‌ها ضعف و ریسک مهمی ایجاد می‌کند. لونگو به نظرسنجی جدید شرکت ASIC اشاره کرده است که نشان می‌دهد تقریباً نصف کسب‌وکارهای استرالیایی به همین خاطر در خطر هستند. او باور دارد که این شرکت‌ها هنگام برخورد با اشخاص ثالث برای بررسی تامین امنیت سایبری خود، بررسی‌های لازم را انجام نمی‌دهند. لونگو تاکید کرده است:

  • نیمی (۴۴ درصد) از پاسخ‌دهندگان گفته‌اند که ریسک شخص ثالث یا زنجیره تامین را مدیریت نکرده‌اند و بیش از نیمی از آن‌ها یا به هیچ وجه نمی‌توانند از اطلاعات محرمانه خود محافظت کنند و یا توانایی کمی در این زمینه دارند.

اخیراً صنعت ارزهای دیجیتال هم هک‌های بزرگ و قابل‌توجهی را تجربه کرده که خسارات و ضررهای مالی زیادی را ایجاد نموده‌ است. داده‌های موجود نشان می‌دهد که در ماه جولای (تیر) بیشتر از ۴۸ هک بزرگ در این بازار انجام شده است و خسارت آن‌ها به ۱۶۵ میلیون دلار می‌رسد.

هک‌های بازار ارزهای دیجیتال در ماه جولای (تیر)

داده‌های شرکت پک‌شیلد (PeckShield) هم نشان می‌دهد که ۹۵ درصد از کل وجوه سرقت‌شده در ماه جولای (تیر)، یعنی ۱۵۶ میلیون دلار از آن در نتیجه پنج هک از دست رفته است. البته بیشترین هک‌های سال ۲۰۲۳ در ماه مارس (اسفند ۱۴۰۱) انجام شده که طی آن‌ها ۲۰۰ میلیون دلار سرمایه به سرقت رفته است. شرکت «Beosin» هم اعلام کرده است که در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ ۶۱ هک و ۴۱ راگ پول در صنعت وب ۳ انجام شده است.

منبع: Beincrypto

برچسب‌ها