هشدار تحلیلگران انرژی /جنگ تجاری دورنمای صادرات نفت امریکا را تیره و تار می کند

هشدار تحلیلگران انرژی /جنگ تجاری دورنمای صادرات نفت امریکا را تیره و تار می کند
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، تحلیلگران انرژی هشدار داده اند بالا گرفتن درگیری های تجاری بین دو اقتصاد برتر دنیا تاثیری منفی بر دورنمای صادرات نفت خام امریکا می‌گذارد. چین به زودی واردات نفت خام از امریکا را به طرز قابل توجهی کاهش می دهد. افزایش تنش های تجاری بین واشنگتن و پکن […]

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، تحلیلگران انرژی هشدار داده اند بالا گرفتن درگیری های تجاری بین دو اقتصاد برتر دنیا تاثیری منفی بر دورنمای صادرات نفت خام امریکا می‌گذارد. چین به زودی واردات نفت خام از امریکا را به طرز قابل توجهی کاهش می دهد. افزایش تنش های تجاری بین واشنگتن و پکن باعث شده ناظران خارجی در مورد دورنمای تیره صادرات نفت امریکا به چین هشدار دهند.استفان برناک، تحلیلگر انرژی گفت:«ابر تیره ای که دورنمای صادرات نفت خام امریکا را پوشانده، درگیری تجاری چین و امریکاست».برناک گفت سال گذشته در همین زمان چین بزرگترین خریدار نفت خام امریکا بود ولی چینی ها در حال حاضر در استانه توقف واردات نفت از امریکا هستند. وی توضیح داد در حالیکه از دست دادن بزرگترین مشتری می تواند مانعی برای رشد اقتصادی امریکا باشد، ولی کاهش خرید چین را می توان با افزایش صادرات به سایر مشتریان جبران کرد. در اغاز ماه اوت، دونالد ترامپ اعلام کرد واشنگتن 10 درصد عوارض اضافی بر 300 میلیارد دلار واردات چین از اول سپتامبر اعمال می کند.چین در پاسخ به این کار به یوان اجازه داد به زیر سطح 7 در برابر دلار برای اولین بار طی بیش از یک دهه برسد. امریکا با متهم کردن چین به دستکاری ارز یوان، درگیری‌های تجاری را افزایش داد. این درگیری تلافی‌جویانه قیمت نفت را به پایین‌ترین حد طی 7 ماه گذشته رساند. شاخص نفت برنت روز دوشنبه بعد از ظهر 59.08 دلار در هر بشکه معامله شد، در حالی‌که نفت امریکا 55.32 دلار در هر بشکه به فروش رسید. متیو اسمیت، مدیر تحقیقات کالا در کلیپردیتا گفت هنوز خیلی زود است در مورد واردات نفت چین از امریکا نظر بدهیم. وی گفت اخرین محموله نفت امریکا در ششم اوت خلیج مکزیک را به مقصد چین ترک کرده است. وی توضیح داد که فاصله یک هفته ای بین بارگیری ها غیر معمول نیست. چین، بزرگترین خریدار نفت دنیا یکی از برترین مقاصد نفت خام امریکا در نیمه اول سال گذشته میلادی بود. واردات نفت خام چین از امریکا تقریبا بلافاصله پس از اغاز جنگ تجاری کاهش یافت و با افزایش درگیری ها کاملا متوقف شد. علاوه بر جریان نفت خام که تحت تاثیر جنگ تجاری قرار گرفته، از ماه مارس هیچ محموله گاز طبیعی مایع هم از امریکا به سمت چین نیامده است. پکن اعلام کرد خرید محصولات کشاورزی از امریکا را متوقف می کند. امریکا و چین میلیاردها دلار بر کالاهای یکدیگر از اغاز سال 2018 عوارض وضع کرده‌ که به بازارهای مالی اسیب زده است. مایکل میدن، مدیر برنامه انرژی چین در موسسه مطالعات انرژی اکسفورد گفت که در صورت اجرایی شدن عوارض ترامپ بر واردات چین از اول سپتامبر، چین هم بر اکثر واردات امریکا از جمله نفت عوارض وضع می‌کند.ترامپ برای قرارداد تجاری با چین اماده نیستچین گزینه هسته‌ای خود را در جنگ تجاری با امریکا اماده می‌کند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.