هشدار آنتونوپولوس در رابطه با اختلافات داخلی اتریوم

هشدار آنتونوپولوس در رابطه با اختلافات داخلی اتریوم
خلاصه اخبار

آندرئاس آنتونوپولوس (Andreas Antonopoulos)، نویسنده دو کتاب تحسین شده‌ حوزه‌ی ارز دیجیتال، آخر هفته گذشته توصیه‌هایی برای توسعه‌دهندگان اتریوم، دومین بلاک چین بزرگ جهان داشت.

به گزارش سیگنال به نقل از ارزدیجیتال، آندرئاس آنتونوپولوس (Andreas Antonopoulos)، نویسنده دو کتاب تحسین شده‌ حوزه‌ی ارز دیجیتال، آخر هفته گذشته توصیه‌هایی برای توسعه‌دهندگان اتریوم، دومین بلاک چین بزرگ جهان داشت. طبق گفته او آن‌ها باید مراقب باشند تا از ضعیف و متلاشی شدن مجموعه فنی خود به خاطر درگیری‌های داخلی جلوگیری کنند.

آندرئاس آنتونوپولوس مولف کتاب‌های «تسلط بر بیت کوین» (Mastering Bitcoin) و «تسلط بر اتریوم» (Mastering Ethereum) است؛ که در حال حاضر استانداری برای توسعه‌دهندگانی است که قصد یادگیری هر دو پروتکل را دارند. او در کنفرانسی که هزاران نفر را در رابطه با آینده پروتکل به کلرادو کشانده بود، سخنرانی کلیدی‌ای در رابطه با اهمیت ساخت کدهای توقف‌ناپذیر برای هکرها و علاقه‌مندان به ETHDenver ایراد کرد.

او روی صحنه گفت:

قدرت متوقف کردن کد توقف‌ناپذیر را به خودتان ندهید. این واقعیت را بپذیرید که آن‌چه ما انجام می‌دهیم مهم است و شجاعت می‌طلبد.

او بعدتر در مصاحبه با کوین دسک این سخن هشدار آمیز را به جامعه‌ی اتریوم متذکر شد و افزود:

مراقب فروپاشی باشید، زمانی که اوضاع دشوار می‌شود، مردم در افکار خود غرق می‌شوند و به جای تمرکز بر مشترکات، بزرنگ‌نمایی تفاوت‌ها را آغاز می‌کنند.

اظهارات آنتونوپولوس به سمت تایید اثرات رکود بازار و افت ارزش ارز دیجیتال اصلی شبکه اتریوم، یعنی اتر، از ۱۱۰۰ دلار به ۱۰۰ دلار کشیده شد. در گفتگو با کوین‌دسک (CoinDesk)، آنتونوپولوس اذعان داشت که او انتظار دارد شرایط بازار رکودی به پایگاه‌های داده آنلاین موجود فشار وارد کنند.

او در این باره گفت:

بیشتر ماکسیمالیسم افراطی که می‌بینیم در اوج رکود بازار نزولی و یا در طی بازار نزولی به وجود می‌آیند؛ زمانی است که مردم بسیار ترسیده‌اند و احساس خطر می‌کنند.

او ادامه داد:

وقتی اوضاع خوب است، پیش رفتن آسان است. هنگامی که اوضاع سخت می‌شود، این زمانی است که شما باید متوقف شوید و چیزهایی که بین ما مشترکند را به یاد آورید نه چیزهایی که ما را از هم جدا می‌کنند.

آنتونوپولوس از دیگران در جامعه‌ی اتریوم درخواست کرد که در موارد آتی در برابر بدرفتاری و اهانت ‌به آن‌هایی که پروژه را به جلو پیش می‌برند به پا خیزند.

آنتونوپولوس به کوین‌دسک گفت:

اثر تماشاگر بسیار خائنانه است، اما با داشتن یک فرد شجاع، شکست دادن و نحوه شکست دادن بسیار آسان است. این تمام چیزی است که لازم است.

پیشگویی

سخنان آنتونوپولوس با توجه به اینکه آفری شودن (Afri Schoeden)، توسعه دهنده اصلی اتریوم، پس از حمله‌ای که علیه شخص او و کارش بر روی یک نرم‌افزار منبع باز انجام شد، در هفته جاری پروژه را ترک کرد، سر و صدای زیادی به پا کرد.

تصمیم شودن مبنی بر ترک اتریوم ناشی از هجوم انتقادها نسبت به توییت جدال‌برانگیز او در روز پنجشنبه بود که در آن اتریوم را با پولکادات (Polkadot)، پروتکل تعامل مقابل بلاک چین که ارز دیجیتال خود را نیز دارد، مقایسه کرد.

تاکنون، ده‌ها نفر از توسعه‌دهندگان و مشارکت‌کنندگان اتریوم با انتشار نامه سرگشاده‌ای خواستار پایان دادن به «رفتارهای سمی که مانع گفتگوی آزاد» می‌شود، شدند.

در این نامه آمده است:

ما، امضاکنندگان، مشارکت کنندگان، کارکنان پشت پروژه و کسانی که به دنبال ساختن سیستم بهتری هستند، احساس می‌کنند تهدید رفاه یک فرد هرگز قابل توجیه نیست و ما به طور قطعی چنین رفتار زهرآگینی را در جوامع دیجیتال رد می‌کنیم.

علاوه بر این، افراد با نفوذ و دارای سمت در اتریوم، از جمله مدیر روابط عمومی بخش غیرانتفاعی بنیاد اتریوم، این بدرفتاری و پرخاشگری آنلاین نسبت به شودن را محکوم کرده‌اند.

چندین عضو برجسته دیگر این مجموعه، از آن زمان در توییتر و ردیت در رابطه با رد تفاسیر و نظرات نفرت‌انگیز صحبت کردند.

از نقطه نظر آنتونوپولوس دقیقا چنین اقداماتی است که می‌تواند باعث ایجاد تغییرات واقعی در جوامع ارز دیجیتال و یا هر چیز دیگری شود.

آنتونوپولوس به این نتیجه و جمع‌بندی رسید که:

واژه‌ها و سخنان تاریخ را تغییر می‌دهند … برای من، بخشی از توانمندسازی مردم، توانایی آن‌ها در برخورد کردن با دلیل، منطق و کلمات، به جای زور، اجبار و خشونت است. همچنین قادر به دفاع از خود با دلیل و کلمات در مواجهه با اجبار و خشونت باشند.