هزینه سلامت در کشورهای در حال توسعه

هزینه سلامت در کشورهای در حال توسعه
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، بانک جهانی در گزارش جدید خود اعلام کرد مردم کشورهای در حال توسعه سالانه ۵۰۰ میلیارد دلار – هر فرد ۸۰ دلار – از جیب خود برای دسترسی به خدمات سلامت هزینه می‌کنند.این گزارش که همزمان با اجلاس سران گروه جی۲۰ در ژاپن منتشر شد، تاکید می‌کند […]

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد، بانک جهانی در گزارش جدید خود اعلام کرد مردم کشورهای در حال توسعه سالانه ۵۰۰ میلیارد دلار – هر فرد ۸۰ دلار – از جیب خود برای دسترسی به خدمات سلامت هزینه می‌کنند.این گزارش که همزمان با اجلاس سران گروه جی۲۰ در ژاپن منتشر شد، تاکید می‌کند که این هزینه‌ها بیشترین فشار را بر طبقه‌های فقیر این جوامع می‌گذارد. براساس این گزارش، دشواری‌های موجود در دسترسی به خدمات باکیفیت و ارزان‌قیمت سلامت برنامه چندین دهه تلاش برای توسعه در خدمات پزشکی و سلامت را با تهدید مواجه کرده است. بانک جهانی حل این دغدغه‌ را یکی از اولویت‌های ضروری کشورهای عضو گروه جی ۲۰ اعلام کرده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.