هزینه سالانه ۸۳۶ دلاری جنگ تجاری ترامپ با چین برای خانوارهای آمریکایی

هزینه سالانه ۸۳۶ دلاری جنگ تجاری ترامپ با چین برای خانوارهای آمریکایی
خلاصه اخبار

دور جدید عوارض آمریکا بر واردات چین برای یک خانواده متوسط آمریکایی سالانه ۸۳۶ دلار هزینه دارد.

به گزارش سیگنال به نقل از خبرگزاری تسنیم، دور جدید عوارض آمریکا بر واردات چین برای یک خانواده متوسط آمریکایی سالانه 836 دلار هزینه دارد. دولت ترامپ زیر فشار فزاینده ای به خاطر جنگ تجاری با چین قرار دارد .
واشنگتن در این ماه عوارض بر 200 میلیارد دلار کالاهای چینی را از 10 درصد تا 25 درصد افزایش داد و پکن را تشویق کرد با وضع عوارض بر واردات از آمریکا تلافی کند .مذاکرات برای پایان دادن به جنگ تجاری بین دو اقتصاد بزرگ دنیا متوقف شده است .
طبق تحقیقی که توسط بانک فدرال رزرو آمریکا منتشر شده، تخمین می زنند با بیشتر شدن عوارض، واردکنندگان تشویق ‌شوند به کالاهای کشورهای گران‌تر روی بیاورند. این کار باعث کاهش درآمدی می‌شود که آمریکا می‌تواند از عوارض بر کالاهای چینی به دست آورد .
در حالی که بسیاری اقتصاددان‌ها انتظار دارند عوارض قیمت مصرف‌کننده آمریکایی را بالا ببرد، استیون منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا به قانونگذاران گفت افزایش عوارض بر واردات چین باعث افزایش قابل توجهی در هزینه های خانواده های آمریکایی نمی شود .
یک قانونگذار آمریکایی از ایالت یووا که بسیار نسبت به جنگ تجاری آمریکا و چین آسیب پذیر است، به منوچین فشار آورده این ایده خود را توضیح دهد .
سیندی اکسنه، یک نماینده دموکرات گفت:« کاملا واضح است که مصرف کنندگان این قیمت را می‌پردازند». او از منوچین خواست تحقیقات خزانه‌داری آمریکا را در مورد تأثیر عوارض بر قیمت مصرف کننده منتشر کند .
منوچین می‌گوید برخی شرکت‌ها محصولات را از کشورهای دیگری وارد می‌کنند که از مصرف کنندگان در برابر افزایش قیمت ها محافظت می کند . کاهش حاشیه های سود و عوامل دیگر هم تاثیر قیمتها را ملایم تر می سازند .

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.