نیجل گرین: طی روز‌های آتی بیت کوین دچار افزایش قیمت خواهد شد

نیجل گرین: طی روز‌های آتی بیت کوین دچار افزایش قیمت خواهد شد
خلاصه اخبار

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت، چند روز تا افزایش قیمت بیت‌کوین طبق پیش‌بینی‌های نیجل گرین(Nigel Green) بنیانگذار شرکت مشاوره‌ی مالی و سرمایه‌گذاری deVere Group، به احتمال زیاد رمزارز بیت کوین(BTC) طی روزهای آتی به دلیل فعالیت‌های فدرال رزرو آمریکا(U.S. Federal Reserve) دچار افزایش قیمت چشم‌گیر خواهد شد. آقای گرین در روز‌های ۱۷ام و […]

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت،

چند روز تا افزایش قیمت بیت‌کوین

طبق پیش‌بینی‌های نیجل گرین(Nigel Green) بنیانگذار شرکت مشاوره‌ی مالی و سرمایه‌گذاری deVere Group، به احتمال زیاد رمزارز بیت کوین(BTC) طی روزهای آتی به دلیل فعالیت‌های فدرال رزرو آمریکا(U.S. Federal Reserve) دچار افزایش قیمت چشم‌گیر خواهد شد.

آقای گرین در روز‌های ۱۷ام و ۱۸ام سپتامبر و پیش از نشست سران بانک‌ مرکزی ایالات متحده پیش‌بینی‌های خود را منتشر کرده است. لازم به ذکر است که شرکت تحت مدیریت وی در سال ۲۰۱۸ یک بخش مرتبط با رمزارز به نام deVere Crypto نیز راه‌اندازی نموده و اکنون در فضای رمزارزی نیز فعالیت مستمر دارد.

نیجل گرین طی صحبت‌های خود اعلام نموده:

به نظر می‌رسد که فدرال رزرو هم قصد دارد همانند بانک مرکزی اروپا عمل کرده و نرخ‌های فعلی را تا پایان هفته حدود یک چهارم درصد کاهش دهد. این روند پس از کاهش نرخ بهره برای اولین بار طی یک دهه‌ی گذشته و به دلیل جنگ تجاری بین آمریکا و چین رخ داده است. Nigel Green

بیت‌کوین دچار تغییر روند حرکتی می‌شود

 وی همچنین در ادامه‌ افزود که «بیت کوین به عنوان بزرگ‌ترین رمزارزها بازار از لحاظ میزان سرمایه‌ی در حال گردش، احتمالا الگوی مبادلاتی جانبی اخیر خود را شکسته و با کاهش نرخ‌های فدرال رزرو دچار یک افزایش قیمت مناسب شود. افزایش قیمت به این دلیل است که کاهش نرخ سود از طرف فدرال رزرو باعث کاهش انگیزه جهت حفظ ارزش ارز فیات می‌شود، علاوه بر این کاهش نرخ‌ها به طور معمول منجر به تورم بالاتر شده و همین امر به نوبه‌ی خود قدرت خرید ارزهای سنتی را کم‌تر می‌کند».

طبق گفته‌ی آقای گرین، پس از این روادید بیت کوین و دیگر رمزارزهای غیرمتمرکز در نظر مردم جذاب‌تر شده و پس از افزایش میزان تقاضا، قیمت رمزارزها نیز افزایش می‌یابد.

 

دلایل این افزایش قیمت چیست؟

وی ماه گذشته اعلام کرد که چهار دلیل برای عبور قیمت بیت کوین از مرز ۱۵ هزار دلار وجود دارد.

به گفته‌ی وی این چهار دلیل عبارتند از:

  • اول اینکه مسائل ژئوپلیتیکی مانند جنگ تجاری بین آمریکا و چین و همچنین برگزیت(Brexit به معنای خروج انگلستان از اتحادیه‌ی اروپا می‌باشد) بسیار شدید‌تر شده‌اند، همین موضوع باعث می‌شود که سرمایه‌گذاران به ارزهای دیجیتالی غیرمتمرکز، بدون کنترل دولتی و امن مانند بیت کوین، به چشم راهی برای محافظت از دارایی‌ها و ثروت در این آشفتگی‌های بازار سنتی نگاه کنند.
  • دوم، پیشرفت‌های فنی شبکه‌ها باعث افزایش و بهبود عملکرد می‌شود. اخیرا نرخ هش‌ریت بیت کوین به رکورد‌های جدیدی دست یافته و همین موضوع باعث افزایش اعتماد به نفس سرمایه‌گذاران شده است.
  • سوم، نصف شدن پاداش و یا Halving بیت کوین در سال ۲۰۲۰ احتمالا باعث جهش قیمت این رمزارز خواهد شد. براساس کد‌های پایه‌ای، پاداش بلاک بیت کوین هر چهار سال یکبار نصف می‌شود؛ رویدار Halving بعدی نیز برای ماه می ۲۰۲۰ تعیین شده است. پس از این رویداد پاداش فعلی ماینرها نصف خواهد شد و آن‌ها بیت کوین کمتری در برابر حل معادلات ریاضی شبکه‌ی بیت کوین دریافت خواهند کرد. تاریخ نشان داده که به طور معمول پس از هر رویداد Halving قیمت بیت‌کوین به شدت افزایش می‌یابد.
  • چهارم، شاید مهم‌ترین دلیل افزایش قیمت بیت کوین این باشد که سطح آگاهی عموم مردم نسبت به صنعت رمزارزی در حال افزایش است. رمزارزها، به ویژه بیت کوین اکنون به طور فزاینده‌ای توانسته‌اند به بخشی از منابع مالی جریان اصلی تبدیل شوند. این موضوع نه تنها در بخش مالی مشهود است، بلکه اغلب بانک‌های بزرگ سراسر جهان نیز در کنار شرکت‌های بزرگ مرتبط با فناوری و خرده‌فروشی‌های نامدار، به دنبال فناوری بلاک‌چین و استفاده از رمزارزها در فعالیت‌های خود هستند.

تروم و سیاست‌های مالی هم به این افزایش قیمت دامن می‌زنند

نیجل گرین در بخش‌های پایانی صحبت‌های خود اظهار داشت که «علاوه بر این چهار دلیل اصلی، باید به تروم و سیاست‌های مالی دولت‌ها نیز اشاره کرد که در نهایت باعث می‌شوند سرمایه‌گذاران به سمت بیت کوین و سایر بخش‌های بازار رمزارزی سوق داده شوند».

وی نتیجه‌گیری می‌کند که:

ما می‌توانیم انتظار داشته باشیم رمزارزها، که اکنون به عنوان آینده‌ی پول در جهان از آن‌ها یاد می‌شود، در برابر کاهش سرعت اقتصاد جهان عملکرد خوبی داشته باشند و بانک‌های مرکزی در پاسخ به این امر سیاست‌های پول خود را ساده‌سازی کنند. Nigel Green

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.