نیجریه در راستای توافق اوپک تولید نفت خود را کاهش می‌دهد

نیجریه در راستای توافق اوپک تولید نفت خود را کاهش می‌دهد
خلاصه اخبار

رئیس جمهور نیجریه گفت که کشورش در راستای توافق کاهش تولید اوپک که در دسامبر امضا شد، تولید نفت خود را پایین می آورد .

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم ، محمدو بوهاری، رئیس جمهور نیجریه گفت که کشورش در راستای توافق کاهش تولید اوپک که در دسامبر امضا شد، تولید نفت خود را پایین می آورد .
نیجریه این بار از کاهش تولید معاف نشده است: اوپک سهم کاهش تولید را برای این کشور غرب آفریقا 2.5 درصد از 1.7 میلیون بشکه تولید شده در زمان آغاز توافق تعیین کرده است که معادل 40 هزار بشکه در روز می شود .
ولی نیجریه به جای کاهش تولید با آغاز تولید در میدان دریایی بزرگ اگینا توسط شرکت فرانسوی توتال، تولید را افزایش داد. توتال در 29 دسامبر شروع به تولید از میدان اگینا کرد. توتال اعلام کرد که تولید در این میدان آب‌های عمیق، 200 هزار بشکه در روز است که معادل 10 درصد کل تولید نیجریه در آن زمان بود .
به دنبال موجی از خشونت نظامی در 2016 و اوایل 2017 که صنعت نفت نیجریه را فلج کرد، تولید نفت این کشور در نیمه دوم 2017 با آرام شدن حملات به زیرساخت های نفتی بهبود یافت. طبق اطلاعات شرکت ملی نفت نیجریه، تولید نفت این کشور 9% در 2018 در مقایسه با 2017 افزایش یافت .
ولی حالا عربستان سعودی قصد دارد همه را برای تقویت قیمت نفت بسیج کند. عربستان نماینده ای به نیجریه، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان اوپک فرستاده است. در واقع بوهاری آرزو می کرد نیازی به کاهش تولید نفت نیجریه نباشد. وی ترجیح می‌داد نیجریه می توانست بیشتر از این تولید کند .
وی گفت:« من با دقت به این پیام گوش دادم و با وزیر نفت صحبت کردم. ما همکاری میکنیم» .
قیمت بالاتر نفت هم به نفع عربستان است و هم نیجریه .