نگرش SEC و CFTC در رابطه با تصویب ETF و قرارداد‌های آتی بیت‌کوین

نگرش SEC و CFTC در رابطه با تصویب ETF و قرارداد‌های آتی بیت‌کوین
خلاصه اخبار

طی رویدادی با نام «سال پیش رو برای بازار سرمایه»، دو سازمان نظارتی ایالات متحده یعنی کمیسیون بورس و اوراق بهادار(SEC) و کمیته‌ی مبادلات آتی کالا(CFTC) در مرکز سیاست‌های دو حزبی، حضور به عمل آوردند و در رابطه با تصویب صندوق سرمایه‌گذاری قابل مبادله‌ی بیت‌کوین(ETFبیت‌کوین) و قرارداد‌های آتی بیت‌کوین نظرات خود را بیان نمودند.

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت، هستر پیرس(Hester Pierce) به عنوان یک کمیسیونر از طرف کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده گفت:

در SEC ما تمایلی به ثبت یک ETF بیت‌کوین، یا محصول مرتبط با صندوق سرمایه‌گذاری قابل مبادله‌ی بیت‌کوین، نداشتیم. در این زمینه نگرانی من در رابطه با رویکرد‌های ما این است که به نظر می‌رسد یک رویکرد مبتنی بر میزان شایستگی در حال قضاوت در رابطه با بازار‌های زیرساختی بیت‌کوین است.

خانم پیرس در ادامه سخنان خود بیشتر به ماهیت قانون‌گذاری نشده‌ی فضای رمزارزی پرداخت و گفت:

بازار‌های زیادی وجود دارند که هیچ کدام قانون‌گذاری نشده‌اند، اما با این اوصاف ما باز هم محصولات خود را بر روی این بازار‌ها ایجاد می‌کنیم.

آقای بریان کویینتنز(Brian Quintenz) کمیسیونر CFTC نیز نظرات خود در رابطه با این موضوع را اعلام کرد. به گفته‌ی او، برای اطمینان از اینکه قرارداد‌های آتی در مقابل هرگونه کلاهبرداری آسیب‌پذیر نباشند، به صلاحیت و اختیارات قضایی نیاز است.

وی همچنین اظهار داشت که کمیسیون مبادلات آتی کالا تنها در فضای مرتبط با کالا توانایی و صلاحیت‌های قضایی را در اختیار دارد، بنابر این بسیار مهم است که نهاد‌ها یک سازمان یکپارچه‌ی خودمختار برای بررسی ICOها تشکیل دهند.