نگاهی به نمودار‌ها: مانع بیت کوین برای جهش قیمت در کوتاه‌مدت چیست؟

نگاهی به نمودار‌ها: مانع بیت کوین برای جهش قیمت در کوتاه‌مدت چیست؟
خلاصه اخبار

چالش بیت کوین برای عبور از مقاومت ۳,۹۰۰ دلار موجب نگرانی گاوها در بازار شده است. این ارز دیجیتال که سه‌شنبه گذشته از حمایت شکل گرفته بر روی میانگین متحرک ۱۰۰ روزه به صورت قدرتمندانه‌ای افزایش یافته بود، انتظار می‌رفت تا مقاومت روانی ۴ هزار دلار کار سختی در پیش نداشته باشد.

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال، هرچند به نظر می‌رسد در دو روز گذشته، روند صعودی در محدوده ۳,۹۰۰ دلار با سایه بلند کندل در جهت رو به بالا، قدرت سابق خود را از دست داده باشد.

همچنین افزایش تا بیشترین قیمت ۱۲ روز اخیر در ۳,۹۲۴ دلار نیز که اوایل روز گذشته اتفاق افتاد، برای مدت کوتاهی دوام آورد و قیمت‌ سریعاً تا ۳,۸۶۰ دلار دوباره کاهش یافت.

ناتوانی بیت کوین در شکستن ۳,۹۰۰ دلار شاید موجب افزایش فشار فروش گردد. بر این اساس چشم‌انداز کوتاه‌مدت تنها در صورتی که قیمت‌ها تا ۳,۶۵۸ دلار کاهش یابد، دوباره حالت نزولی به خود خواهد گرفت.

در زمان نوشتن این مطلب، بیت کوین در قیمت نزدیک به ۳,۹۰۰ دلار معامله می‌گردد.

نگاهی به نمودار‌ها: مانع بیت کوین برای جهش قیمت در کوتاه‌مدت چیست؟

بیت کوین شاهد شکسته شدن الگوی مثلث متقارن در نمودار ۱ ساعته بوده است. البته با بسته شدن این کندل در داخل الگو، دیدگاه نزولی شدت گرفته و سپس کندل دیگری الگو را در جهت رو به پایین شکسته و قیمت را تا ۳,۷۶۰ دلار کاهش داد.

با این حال سقوط لحظه‌ای پایدار نبود و قیمت‌ها دوباره به محدوده ۳,۸۶۰ دلار برگشت.

نگاهی به نمودار‌ها: مانع بیت کوین برای جهش قیمت در کوتاه‌مدت چیست؟

در نمودار روزانه، بیت کوین به صورت قدرتمندانه از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ روزه شروع به افزایش قیمت کرده است. این اتفاق پس از سقوط ناگهانی در روز ۲۴ فوریه موجب بازگشت دیدگاه صعودی به بازار شد.

دیدگاه صعودی در صورت شکسته شدن ۳,۶۵۸ دلار، سطوح پایین‌تری به خود خواهد دید و امکان ریزش آن تا ۳,۵۰۰ دلار وجود خواهد داشت. هرچند ریزش‌های متوالی قیمت می‌تواند در کوتاه‌مدت اتفاق بیافتد و نگاه بلندمدت بیت کوین نشانه‌های اولیه یک روند صعودی قریب‌ الوقوع را می‌دهد.

دیدگاه‌ها

  • چشم‌انداز کوتاه‌مدت بیت کوین همچنان صعودی است، البته تا زمانی که بیت کوین قیمت بالای ۳,۶۵۸ دلار را حفظ کند.
  • شکستن قیمت ۴ هزار دلار شاید نیازمند عقب‌نشینی قیمت تا ۳۷۵۰ دلار باشد. که این امر دیروز اتفاق افتاد.
  • شکسته شدن سطح ۳۶۵۸ دلار در کوتاه‌مدت بازگشت روند نزولی را تایید خواهد کرد. هرچند احتمال وقوع این سناریو کم است.